Zwalczanie rozległego cellulitu

Zwalczanie rozległego cellulitu

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

Większość kobiet ma cellulit. Niestety, tylko nas dotyka ten problem, podczas gdy mężczyźni często nawet nie wiedzą, czym jest cellulit. Tak więc tylko my musimy się męczyć. Nie tak łatwo pozbyć się go raz na zawsze. Niektórzy twierdzą, że jest to walka z wiatrakami. Jednak czy na pewno? Istnieją sposoby, by go zwalczyć.

Walkę z cellulitem czas rozpocząć

zwalczanie cellulitu KatowiceNie ma jednego określonego sposobu na zwalczanie cellulitu Katowice,dlatego wiele kobiet rezygnuje, gdy nie widzi przez dłuższy czas żadnych efektów. Jednak nic od razu nie przychodzi. Przede wszystkim, trzeba zmienić sposób odżywiania. Cellulit uwielbia odkładać się w udach i na pośladkach, kiedy spożywamy fast foody i niezdrową żywność. Za to nie lubi warzy, gotowanego mięsa i owoców. Trzeba działać na kilka etapów i pierwszym z nich jest właśnie odpowiednia dieta. Drugą sprawą jest aktywność fizyczna. Cellulit odkłada się latami, tak więc trzeba sprawić, aby ten nagromadzony, pod wpływem wysiłku fizycznego zaczął się zmniejszać. Musimy go po prostu spalić. Dobrym sposobem są też masaże, które rozbijają cellulit na mniejsze grudki i wtedy łatwiej jest się go pozbyć. Można kupić sobie w drogerii specjalną gąbkę anty cellulitową i używać jej wieczorem do kąpieli. Ma specjalne wypustki, które powodują, że skóra robi się gładsza i jędrniejsza. Można też próbować licznych preparatów dostępnych na rynku, w postaci balsamów, żeli pod prysznic, czy peelingów. Jednak nie można tylko na nich poprzestawać.

Oprócz specyfików na cellulit muszą być też stosowane powyższe sposoby i głównym z nich jest odpowiednie odżywianie i aktywność. Sam balsam nie pomoże nam rozstać się z cellulitem. Alternatywą mogą być również specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych, które przynoszą szybsze efekty.