Znalazłam pracę jako pomocnica dla starszych osób

Znalazłam pracę jako pomocnica dla starszych osób

Odkąd tylko pamiętam lubiłam przebywać ze starszymi osobami. Uwielbiałam ich opowieści i to jak powoli toczyło się ich życie. Jako dorosła osoba postanowiłam, poszukać pracy związanej z opieką nas starszymi osobami. Jednocześnie, nie chciałam pracować z osobami ciężko chorymi, gdyż bardzo przywiązywałam się do osób i obawiałam się, że nie wyrobiłam psychicznie.

Zostałam asystentką dla wiekowej pani

sympatyczna asystentka osoby starszejPrzeglądałam wiele ogłoszeń o pracę, ale zauważyłam że większość osób szukających opieki dla starszych osób, kiedy ci nie mogą już funkcjonować bez czyjejś pomocy. Traciłam już nadzieje na znalezienie fajnej pracy, gdy natrafiłam na pewne ogłoszenie. Było w nim zawarte, że poszukiwana jest sympatyczna asystentka osoby starszej. Pewna pani pisała, że jest osobą zdrową tylko samotną i potrzebuje niewielkiej pomocy przy codziennych czynnościach, jak pomoc w większych zakupach czy sprzątaniu. Głównie zależy jej na tym, żeby ktoś z nią porozmawiał, aby nie czuła się samotna. Nie oferowała nie wiadomo, jak wysokiej stawki, ale dla mnie takie zarobki były wystarczające. Miałam nadzieję, że jeszcze nikogo nie zatrudniła. Zadzwoniłam do niej i umówiłam się na spotkanie zapoznawcze. Starsza pani okazała się wspaniałą osobą. Bardzo miło mi się z nią rozmawiało. Dodatkowo zaproponowała mi umowę o prace, bo jak stwierdziła nie chciała nikogo oszukiwać.Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się dostać tą pracę.

Jako asystentka nie miałam dużo pracy, a wiele przyjemności. Bardzo miło gawędzi mi się z moją seniorką przy wykonywaniu codziennych czynności. Pomagam jej w gotowaniu, sprzątaniu, a także przy spacerach. Mimo że jest osobą zdrową, czasami potrzebuje się na kimś podeprzeć. O takiej pracy dla siebie od zawsze marzyłam. Mam nadzieję, że moja pracodawczyni jeszcze długo będzie cieszyć się zdrowiem i przekazywać mi mądrość życiową.