Zastosowanie stymulatora wzrostu zbóż

Zastosowanie stymulatora wzrostu zbóż

 

W zeszłym roku przejąłem gospodarstwo rolne po moich rodzicach. Szybko zauważyłem do jakich zaniedbań doprowadzili oni przez lata. Rodzice tylko narzekali na słabe plony i nieopłacalności uprawy zbóż, a nawet nie zadali sobie trudu, żeby sprawdzić stan gleby. Okazało się, że jest ona jałowa, co w połączeniu z niesprzyjającą pogodą hamowało wzrost zbóż. Na szczęście są na to sposoby.

Użyłem stymulatora z mikroelementami

stymulator wzrostu zbóż z mikroelementamiOd razu wiedziałem, że dla lepszych efektów i obfitszych plonów, należy wykorzystać stymulator wzrostu zbóż z mikroelementami. Taki stymulator to w pełni naturalny produkt zawierający hormony roślinne takie jak auksyny z niewielką domieszką cytokininy. Hormony te odpowiedzialne są za wzrost roślin. Tymczasem gospodarkę hormonalną zbóż bardzo łatwo jest zaburzyć. Szczególnie jeśli gleba jest jałowa. A tak właśnie było w tym przypadku. Właśnie dlatego zdecydowałem się na zastosowanie stymulatora z mikroelementami. Taki stymulator zawiera składniki mineralne niezbędne do utrzymania prawidłowej kwasowości gleby. Rośliny mogą czerpać te składniki prosto przez system korzeniowy, co jest najbardziej skuteczniejszą opcją. Dzięki zastosowaniu takich stymulatorów z mikroelementami nie ma konieczności dodatkowego nawożenia roślin i gleby, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Stymulator jest również bardzo wydajny i tani, co zachęciło mnie do jego kupna.

Wystarczyło kilka oprysków w sezonie do zauważenia dużych i znacznych efektów. Zboże od razu zaczęło lepiej rosnąć. Stało się gęstniejesz, a kłosy były bardziej pełne, a ziarno wysokojakościowe. Byłem bardzo zadowolony z tego stymulator wzrostu zbóż. Dużą zaletą tego stymulatora było to, że był on oparty na naturalnych składnikach i nie zawierał domieszek sztucznych nawozów.