Zastosowanie spieków kwarcowych

Zastosowanie spieków kwarcowych

Nowe technologie pojawiają się nie tylko w telefonach komórkowych, telewizorach i komputerach, ale wkraczają również do budownictwa.

Jak możemy zastosować spieki kwarcowe?

blat kamiennyDostępne materiały są coraz bardziej trwałe, wytrzymują coraz więcej, a ich cena staje się coraz bardziej konkurencyjna, gdyż dzięki pojawianiu się nowych technologii te starsze zaczynają po prostu tanieć. Szczególnie ciekawą propozycją są spieki kwarcowe. Są to cienkie płytki którymi możemy wykańczać chociażby blaty kuchenne czy blaty kamienne Warszawa. Ta technologia została opracowana przez firmę Laminam i jest bez problemu dostępna w Warszawie podobnie jak blaty Laminam. Spieki kwarcowe powstają z granulatu stworzonego z bardzo wytrzymałych materiałów jakimi są granit, ceramika oraz kwarc co sprawia, że tego rodzaju płytki będą niezwykle trwałe. Taką mieszankę prasuje się w specjalnym piecu hybrydowym w temperaturze ponad tysiąca stopni Celsjusza, a następnie docina się ją na wskazane w zamówieniu wymiary. Spieki kwarcowe mimo wysokiej ceny są coraz popularniejsze w naszych domach. Gwarantują one pełną odporność na odbarwienia, wysokie temperatury, promienie ultrafioletowe, ciężko je zarysować i poradzą sobie nawet z kwasami i chemikaliami. Są one po prostu niezniszczalne, a dowodem na to jest gwarancja producenta, która wynosi aż 25 lat. Jest to zatem bardzo dobra metoda na ochronę kuchni, która jest pomieszczeniem bardzo narażonym na zniszczenia poprzez temperatury i wilgoć jaka się tam znajduje. Nie dość, że ten materiał jest niezwykle trwały to oprócz tego jest niezwykle estetyczny, gdyż dostępny jest w ponad 150 wzorach, które mogą być stylizowane chociażby na kamień, drewno czy węgiel. Bardzo ciężko jest wskazać wady rozwiązania jakim jest spiek kwarcowy, gdyż naprawdę nie ma się tutaj do czego przyczepić. Jest to materiał niesamowicie trwały, a jednocześnie niezwykle estetyczny i bez problemu odnajdzie się w większości wnętrz.

Jedynym minusem takiego rozwiązania może być tylko i wyłącznie cena, jednak trzeba pamiętać, że skoro producent daje gwarancję wynoszącą 25 lat to jest do raczej jednorazowy wydatek, więc jak najbardziej warto.