Zalety i wady zespołu muzycznego?

Zalety i wady zespołu muzycznego?

Zespół muzyczny to rozwiązanie, które budzi dość mieszane uczucia. Można spotkać zarówno zwolenników tego rozwiązania, jak i przeciwników. Warto zatem wiedzieć jakie są wady i zalety tego rozwiązania i tym samym czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla nas. 

Podjęcie decyzji o wyborze zespołu weselnego – czy warto?

zespół muzyczny kujawsko-pomorskieJak już wspomnieliśmy na wstępie nie brakuje osób, które twierdzą ze jak na wesele to tylko zespołu muzyczne jak i tych, które uważają że jest to rozwiązanie przestarzałe. Tutaj postaramy się przedstawić główne wady i zalety tego rozwiązania, dzięki czemu łatwiej będzie Wam stwierdzić czy jest to rozwiązanie dla was. I tak na początek zalety. Po pierwsze muzyka grana na żywo, która ma swój klimat. Dodatkowo muzykę na żywo łatwiej dostosować do nastrojów gości, muzycy mogą pociągnąć przyśpiewki i tym sposobem rozkręcić zabawę.  Dodatkowo muzyce w odróżnieniu np do DJ-a mogą grać na dworze, pod kościołem w domu na sali, czyli wszędzie dzięki czemu cały czas mogą oni towarzyszyć parze młodej. Zaletą jest tu także fakt, że zespól weselny zwykle posiada osobę, która zajmuje się prowadzeniem zabaw weselnych i oczepin, co dla pary młodej jest dużym ułatwieniem o ile mają oni w planach takie atrakcje. Minusem jest tu natomiast honorarium. Średnio dla przykłady zespół muzyczny kujawsko-pomorskie za obsługę jednego wieczoru woła od kilku nawet do 10 tysięcy (renomowane zespoły). Dla wielu osób taka kwota to jednak spory argument przeciw. jeśli chodzi o wady to można by tu także wskazać na fakt, że nigdy nie mamy pewności co do jakości granej muzyki.

Zespół na wesele to rozwiązanie które jak każda ma swoje dobre i złe strony, a co za tym idzie nie da się powiedzieć czy jest to dobra opcja na wesele. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy, niemniej warto się zastanowić i rozważyć wszystkie za i przeciw.