Zakończ spływ kajakowy na nadmorskiej plaży

Zakończ spływ kajakowy na nadmorskiej plaży

Różnorodność jaką oferuje kajakarzom Słupia sprawia, że jest ona na ustach wszystkich zapalonych amatorów sportów wodnych. Emocje znajdą tutaj zarówno poszukiwacze ekstremalnych przeżyć, jak i amatorzy przepięknych widoków. Jednak dla większości najważniejszy jest finalny odcinek, czyli możliwość zacumowania na plaży w Ustce.

Spływy kajakowe do morza

spływ kajakowy słupiaChociaż wrażenia jakie daje spłynięcie kajakiem do morza i wyjście prosto na piaszczystą, nadbałtycką plażę są jedyne w swoim rodzaju i ciężko opisać je słowami, to jest to rozrywka zarezerwowana dla doświadczonych kajakarzy, którzy poradzą sobie w warunkach podobnych do górskich szlaków. Ten malowniczy spływ kajakowy słupia oferuje w swoim najbardziej niebezpiecznym odcinku, a ten z kolei jest bardzo wymagający. Amatorzy kajakarstwa, którzy kochają Słupię całym sercem bardzo często ostrzegają przed kamienistym dnem oraz zdradliwymi progami. Ponadto częste są tu również powalone drzewa oraz duże spadki porównywalne do rzecznych szlaków górskich. Natomiast częsty odpoczynek na brzegu uniemożliwia brzeg porośnięty gęstymi olchami i wierzbami, które chociaż są piękne, to sprawiają problem z zejściem na brzeg. Dlatego tą atrakcję lepiej zostawić sobie na moment, kiedy będziemy tak zwanymi „starymi wyjadaczami”. Z rwącym prądem i niebezpiecznym dnem nie ma żartów. Dlatego nawet, jeśli na kajakach zjadło się zęby, trasa ta wymaga skrupulatnego przygotowania.

Innym elementem, który przyciąga kajakarzy na wody Słupi jest ciekawa zabytkowa zabudowa. Chodzi głównie o zabytkowe budynki elektrowni wodnych wraz z powiązanymi z nimi sztolniami i zaporami ziemnymi. W kilku miejscach wymuszają one przenoskę, jednak są tak ciekawe, że niejeden zapalony kajakarz ma to miejsce na swojej mapie marzeń.