Zakładam własny prąd swoim klientom

Zakładam własny prąd swoim klientom

Fotowoltaika stała się popularnym rodzajem pozyskiwania energii w naszych domach. Na pewno liczne dotacje i promocje na takie alternatywne źródła energii miały na to spory wpływ.

Zacznij produkować własny prąd

Własny prądJednak również coraz większe zainteresowanie się ekologią też jest sprawą, o której nie można w tym kontekście zapominać. Zatem kiedy zaczęłam zakładać panele fotowoltaiczne to wiedziałam, ze nie będę narzekała na zbyt mało pracy. W końcu samodzielny montaż takich paneli nie jest niemożliwy, ale na pewno byłby kłopotliwy. Po przeczytaniu instrukcji obsługi i zobaczeniu kilku filmików w internecie nie zostaniemy mistrzami, a nasza własna elektrownia słoneczna nie powstaje szybciej.
Lepiej jest do tego zatrudnić fachowca, takiego jak ja i mieć ten problem z głowy. Taki montaż wcale nie należy do najdroższych, a można przecież sporo zyskać. Nieraz widziałam jak ktoś sam próbował zamontować takie panele słoneczne samemu i z jakim skutkiem mu to wychodziło. Poprawianie tego wszystkiego po nim zajmowało mi więcej czasu, niż rozpoczęcie tego od początku. Zatem potem już się nauczyłam, żeby to wszystko zdejmować i zakładać po swojemu, niż się męczyć z tym co już zastałam u klienta. Fotowoltaika jest bardziej skomplikowana niż by się mogło wydawać. Ile razy to ktoś zaczynał montaż paneli fotowoltaicznych po złej stronie dachu, bo przecież tam też słońce świeci.

Trzeba było im wytłumaczyć jak to wygląda i na jakich zasadach. Nie było to zawsze proste, ale najważniejsze, że potem wszystko już szło dobrze i nikt mi nie przeszkadzał.

Więcej informacji znajdziecie o oze – http://wlasnyprad.eu