Wybór mebli ogrodowych

Wybór mebli ogrodowych

 

Z nastaniem ciepłej, słonecznej pogody życie rodzinne przenosi się z domu do ogrodu, aby jak najwięcej skorzystać z dobrodziejstw natury. Jako, że odnosi się to przede wszystkim do spożywania posiłków i wypoczynku, trzeba zatem ogród wyposażyć w odpowiedni zestaw mebli ogrodowych. Podstawowym meblem będzie co najmniej jeden stół.

Jaki stół wybrać do ogrodu?

stół ogrodowy składanyWybór mebli ogrodowych jest spory. W sprzedaży znajdują się komplety mebli wykonanych z różnych materiałów, jak: drewno, ratan, czy plastik. Jest również duży wybór mebli pojedynczych, a wśród nich można znaleźć stół ogrodowy składany. Ten bardzo ważny mebel,  nie tylko ogrodowy, trzeba wybrać po dokładnym przeanalizowaniu miejsca, w którym będzie najczęściej stał, liczby osób, której zwykle będą przy nim zasiadać oraz prac, które oprócz konsumpcji, będą na nim wykonywane. Oferowane stoły składane, to najczęściej stoły plastikowe z odkręcanymi nogami, albo, znacznie solidniejsze, blaty z różnych materiałów, ustawiane na metalowych, krzyżakowych nogach. W jednym i drugim przypadku kształt blatu jest okrągły, owalny, prostokątny lub kwadratowy. Stoły plastikowe, lekkie i łatwe w montażu raczej nie nadają się do niczego innego niż konsumpcja. Natomiast stoły na krzyżakowych nogach są solidniejsze i można je wykorzystywać do różnych innych prac, w zależności od tego z jakiego materiału wykonany jest blat. Rekomendowane są te z blatami metalowymi. Są solidne, trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i przechowywaniu.

Na takim stole można wykonywać różne prace niezbędne w ogrodzie. Inne stoły mają blaty drewniane, aluminiowe lub żeliwne. Pełny wachlarz oferowanych stołów można kupić we wszystkich marketach oraz sklepach on-line. Oczywiście producenci oferują również wykonanie składanych stołów ogrodowych.