Wybieramy płytki na taras

Wybieramy płytki na taras

Od kilku lat mieszkamy w domu jednorodzinnym, który wybudowaliśmy na własną rękę. Za domem mamy nieduży, ale pięknie urządzony ogród. I od roku planowaliśmy stworzyć taras z zadaszeniem, na który można wyjść do ogrodu bezpośrednio z salonu. Od tygodnia taras jest w trakcie budowy. Właśnie wybraliśmy płytki, którymi zostanie wyłożony.

Płytki gresowe na tarasie

gres kalcyt na tarasW trakcie budowy domu byliśmy tak podekscytowani faktem, że w końcu wyprowadzimy się z bloku, że nikt nie pomyślał o stworzeniu tarasu. Okazało się, że byłby on bardzo przydatny latem tego samego roku, w którym się przeprowadziliśmy. Ostatecznie taras powstanie po kilku latach od naszej przeprowadzki. Właśnie jest w trakcie budowy. Wyłożymy go płytkami, żeby wyglądał atrakcyjnie. Wybraliśmy płytki gres kalcyt na taras w odcieniach szarości. Dzięki nim taras będzie wyglądał nowocześnie i klimatycznie zarazem. Płytki tarasowe mają nieco inną specyfikę od tych, które pojawiają się we wnętrzach domów. Są one bardziej odporne na zniszczenia i na działanie wody, oczywiście pod warunkiem, że są one odpowiednio położone. Podłoże, na którym znajdą się płytki, powinno mieć na tarasie instalację, która zapewni odpowiednie odprowadzanie wody. Duże znaczenie ma też użyty klej oraz spoiwa. Na szczęście nie musimy się tym martwić. My tylko wybraliśmy płytki, a ich położenie zajmą się specjaliści, którzy wcześniej wykładali płytkami nasz balkon. Co ciekawe, na balkonie również mamy gres kalcyt, ale w jaśniejszym odcieniu.

Taras jest przydatny elementem w każdym domu. Dlatego po kilku latach mieszkania w domu bez tarasu w końcu zdecydowaliśmy się na jego budowę. Ostatnio wybraliśmy nawet płytki gresowe, którymi zostanie on wyłożony. Przy wyborze płytek zwracaliśmy uwagę nie tylko na ich wygląd, ale też na jakość wykonania.