Właściwe wykonywanie dezynsekcji

Właściwe wykonywanie dezynsekcji

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Proces dezynsekcji może – w najprostszych słowach – zostać określony mianem walki z wszelkiego rodzaju owadami: zarówno tymi latającymi, jak i biegającymi. Proces ten może zostać przeprowadzony w różnej mierze w naszym domu, jak i w przedsiębiorstwie, którym kierujemy, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. Przeprowadzany jest przez specjalistyczną firmę dezynsekcyjną.

Metody przeprowadzania dezynsekcji

dezynsekcjaZe względu na rodzaj występujących w danym miejscu szkodników, podejmowane są różne metody ich zwalczania. Dezynsekcja bowiem nie bazuje na jednej konkretnej metodzie, jednym konkretnym środku, ale – aby była skuteczna – musi wykorzystywać różne metody, w zależności od zagrożenia, które ma zwalczyć. Jednym z typów metod zwalczania owadów są wszelkie metody mechaniczne, czyli wyłapywanie owadów, oczyszczanie mechaniczne pomieszczenia z ich odchodów i jaj. Drugim typem metod zwalczających owady są wszelkie metody wykorzystujące osiągnięcia fizyki, a więc parę wodną pod dużym ciśnieniem, a także promienie ultrafioletowe – tę drugą metodę na pewno dość często mieliście możliwość zaobserwować w różnego rodzaju sklepach, gdzie zagrożenie dla produktów spożywczych, wiosenną i letnią porą, stanowią osy, pszczoły i muchy. Trzeci typ metod wykorzystuje wszelkie chemiczne środki owadobójcze i najczęściej są to metody wykorzystywane do wyeliminowania szkodników biegających lub czyniących szkody w drewnie. Ostatni typ metod opiera się na dokonaniach z zakresu biologii.

Owady, bez względu na to, czy są to owady biegające, latające, czy też często zupełnie niewidoczne gołym okiem, jak korniki, mogą wyrządzić duże szkody – zarówno w przestrzeni domowej, jak i w przestrzeni przemysłowej. Z tego też względu niezwykle ważne jest obserwowanie swojego otoczenia i szybkie reagowanie na wszelkie symptomy obecności nieproszonych gości.