Wentylowane płyty elewacyjne

Wentylowane płyty elewacyjne

Wszelkie elementy elewacyjne budynków powinny mieć nie tylko estetyczny wygląd, ale i wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Materiał, z którego są wykonywane powinien być łatwy do formowania, płaski oraz stabilny. Powinien również idealnie wpasować się w całą konstrukcję budowlaną. Ważną cechą jest również wytrzymałość na zginanie przy jednoczesnym istnieniu pozostałych cech.

Jakie są zasady montażu płyt elewacyjnych?

montaż AlucobondNiektóre płyty elewacyjne charakteryzują się lekkością i łatwością procesu montowania. Montaż Alucobond może być przeprowadzony z zastosowaniem standardowych narzędzi. Tego typu instalacja jest nie tylko praktyczna, ale i trwała, mimo, że nie waży dużo. Do montażu najlepiej zatrudnić specjalistów, by praca została wykonana na najwyższym poziomie. Samodzielny montaż może przysporzyć więcej problemów. Elewacje aluminiowe są coraz częściej wybierane. To dość nowoczesne rozwiązanie, jednak często stosowane. Każdy budynek, w którym zamontowane są płyty Alucobond zyskują świeży i nowoczesny wygląd na wiele lat. Nie ponosi się przy tym żadnych dodatkowych kosztów utrzymania. Nie można tego powiedzieć o standardowych rozwiązaniach, które są zazwyczaj bardziej skomplikowane. Istotna jest również efektywność energetyczna, dzięki której ostateczna kalkulacja opłacalności jest korzystna dla użytkownika. Atutem jest także duża różnorodność wśród kolorów i kształtów tego rodzaju elewacji.

Połączenie kilku rodzajów może pomóc w uzyskaniu niepowtarzalnego efektu. W przypadku przeprowadzenia demontażu, który nie jest trudną czynnością, materiał podlega całkowitemu recyklingowi. Może być więc dowolnie przetworzony i wykorzystany ponownie. Zastosowane mocowanie może być widoczne, lub wprost przeciwnie – niewidzialne dla oczu.