Ważne kwestie w uprawianiu sportów

Ważne kwestie w uprawianiu sportów

Już od dłuższego czasu szukałam jakiejś aktywności fizycznej, którą mogłabym uprawiać w wolnym czasie po pracy, do której nie jest potrzeba silnej kondycji fizycznej oraz ze szkołą, w której znajdują się cierpliwi instruktorzy. Zaczęłam poszukiwania i początkowo wybrałam pływanie, jednak okazało się, iż nie jest to sport, który mnie zadowolił.

Dobra szkoła tenisa okazała się moim odkryciem

W trakcie moich poszukiwań znalazłam wiele różnych sportów, zarówno wymagających wysiłku fizycznego dobra szkoła tenisa w Warszawiejak przykładowo sztuki walki, jak i tych spokojniejszych typu stretching czy joga. Jednak zainteresowało mnie pewne ogłoszenie, dotyczące tego, iż blisko mojego mieszkania znajduje się dobra szkoła tenisa w Warszawie, jedna z najbardziej znanych i polecanych, nawet jej ocena oscylowała się między oceną cztery a pięć.  Tego samego wieczoru też poszukałam ich numeru telefonu i następnego dna, z samego rana wybrałam ten numer i zadzwoniłam, by ustalić wolną datę pierwszych zajęć. Okazało się, że mogę przybyć na miejsce już następnego dnia, sprzęt nie jest mi potrzebny, gdyż szkoła posiada własną wypożyczalnię, więc wszystko od ręki zostało ustalone.  Jednak nie wszystko okazało się zgodne z moimi wyobrażeniami, gdyż nie pomyślałam, iż skoro pracę kończę o siedemnastej, a zajęcia mam od siedemnastej trzydzieści, to moja energia życiowa zostanie ze mnie wypompowana do tak niskiego poziomu, że po powrocie do domu od razu zasnęłam ze zmęczenia.

Jednak ostatecznie nauczyłam się na swoich błędach, iż jestem tylko człowiekiem i utrzymywanie zdrowego stylu życia jest bardzo ważne, ale przesadzanie z aktywnością fizyczną może wywołać przeciwne skutki, doprowadzając nawet do chorób. Dlatego też, jako że polubiłam tenis, to zostawiłam go jedynie jako sport na weekendy, gdyż moje zdrowie fizyczne i psychiczne jest najważniejsze.