Układanie kostki brukowej, sprawdzone porady

Układanie kostki brukowej, sprawdzone porady

Większość z nas marzy o pięknie wyglądającej przed naszym domem kostce brukowej. Kostką brukową możemy wyłożyć taras, stworzyć ciekawy podjazd przed garażem czy też zaprojektować śliczne alejki w naszym ogrodzie.

Zasady układania kostki brukowej

układanie kostki brukowej sokołów podlaskiNa początku zdecydujmy jaki rodzaj kostki brukowej wybieramy, ponieważ w zależności od miejsca, w którym chcemy ułożyć kostkę, będzie zależała na przykład jej grubość. Jeżeli układanie kostki brukowej sokołów podlaski będzie dotyczyło ścieżek w ogrodzie, które będą prowadziły do pewnych strategicznych punktów na podwórku, możemy zdecydować się na kostkę o grubości zaledwie 4 cm. W przypadku kiedy planujemy ułożyć kostkę na naszym podjeździe, gdzie przez większość czasu będzie stał nasz samochód, wówczas kostka brukowa powinna mieć 6 do 8 centymetrów. Na tarasie kostka brukowa również może być cieńsza. Jak sami widzicie to głównie od miejsca i jego przeznaczenia zależy wybór kostki brukowej. Jednak niezależnie od wyboru, jest jedna wspólna zasada dotycząca każdego miejsca układania kostki brukowej. Mianowicie, za każdym razem podłoże pod kostkę musi być przygotowane precyzyjnie i profesjonalnie. Głównie chodzi o to, aby podłoże było dokładnie oczyszczone. Oczywiście jeżeli lubimy wykonywać samodzielnie różne prace wokół domu, śmiało możemy to zrobić, jeżeli nie, wtedy oczywiście korzystamy z usług fachowców. Wybierzmy ekipę z doświadczeniem, jednak również taką, która się rozwija i idzie z duchem czasu. 

Na koniec kilka słów o samej kostce brukowej. Wybór jest naprawdę imponujący, możemy wybierać pomiędzy kształtem, tworzywem, kolorem czy fakturą. Wiele zależy od naszej fantazji, tak naprawdę możemy mieszać i komponować ze sobą różne warianty, dzięki czemu przed naszym domem powstanie wyjątkowa kompozycja.