Ubranka dla dziewczynki do chrztu

Ubranka dla dziewczynki do chrztu

 

Chrzest to dla chrześcijan bardzo ważny obrzęd. Od momentu chrztu dziecko staje się członkiem wspólnoty chrześcijańskiej i ma otwartą drogę do życia wiecznego. Jest to też symboliczny początek nowego życia w wierze. Rodzice chrzestni od tego momentu zobowiązani są do wspierania tej wiary. Jednak w obecnych, skomercjalizowanych czasach, świecka oprawa tej imprezy ma dla rodziców dziecka dużą większe znaczenie niż jej wymiar duchowy.

Jaką sukienkę do chrztu wybrać?

sukienka do chrztuPo wybraniu rodziców chrzestnych, mama i tata niemowlęcia wybierają restaurację na przyjęcie, kupują dla siebie nowe stroje i skrupulatnie dbają o wszystkie elementy tego dnia, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jedną z najważniejszych kwestii stanowi ubranie dla niemowlęcia, które ma zostać ochrzczone. U chłopców sprawa jest prosta – biało granatowy lub biało czarny strój utrzymany w eleganckim stylu. Jaka sukienka do chrztu będzie najodpowiedniejsza dla córeczki? To pytanie spędza sen z powiek wielu młodym mamom. Wybór jest przeogromny: od prostych białych sukienek w stylu alb komunijnych po miniaturowe suknie ślubne. Tak naprawdę rodziców ogranicza jedynie własna fantazja i zasobność portfela. Utarło się aby sukienki były białe, ewentualnie z drobnymi akcentami kolorystycznymi. Najczęściej dodatkowym kolorem jest srebrny, złoty, lub bordo, ale zdarzają się i inne różowe, amarantowe, albo granatowe wstawki. Jeżeli chodzi o materiał to w tym sezonie króluje tafta, tiul i wszelkiego rodzaju koronki.

Tak naprawdę zasada jest jedna – każda mama chce aby jej córeczka wyglądała w tym dniu jak księżniczka. Niemowlę ubrane w białą sukieneczkę wygląda zawsze nieskazitelnie i słodko. Niestety mamy często zapominają, że materiały z których szyte są takie sukienki są zazwyczaj sztywne i mogą uwierać delikatną skórę małego dziecka. Dlatego z tego miejsca apeluję o rozsądek i umiejętność znalezienia kompromisu pomiędzy śliczną sukienką a komfortem maluszka.