Tytuł zawodowy technika

Tytuł zawodowy technika

  • Post author:
  • Post category:Praca

Tytuł technika, zostaje uzyskany w skutek pozytywnego zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikację zawodową. Składa się on z dwóch części, praktycznej oraz teoretycznej. Część teoretyczna wymaga 50% poprawnych odpowiedzi, natomiast część praktyczna od zdającego w celu uzyskania pozytywnego wyniku wymaga 75% poprawnych odpowiedzi od zdającego.

W jakich zawodach można uzyskać tytuł technika?

tytuł technika usług kosmetycznych - krakówIstnieje wiele zawodów w których można uzyskać tytuł technika. Począwszy od elektryka, przez geodetę, dentystycznego, mechanik, informatyk. Występuję 89 profili tytułów zawodowych technika. Aby móc uzyskać tytuł należy posiadać wykształcenie średnie lub wyższe, matura nie jest wymagana oraz zdać egzamin zawodowy. Coraz większą popularnością w ostatnim czasie cieszą się technikum informatyczne oraz usług kosmetycznych. Informatyczne pozwala zdobyć kwalifikację zarówno z zakresu grafiki komputerowej, programowania jak i sieci komputerowych. Pracownicy z tym tytułem są poszukiwani na rynku pracy. Natomiast technik usług kosmetycznych, daje uprawnienia do wykonywania zawodu kosmetyczki. W trakcie nauki zdobywamy wiedzę z zakresu wykonywania zabiegów na twarz, ciało, dłonie, stopy. Pozwala wykonywać manicure oraz pedicure oraz masaże relaksacyjne ciała i wiele innych. Zakres zdobywanych umiejętności jest bardzo szeroki. Tytuł technika usług kosmetycznych – Kraków, Poznań to miasta w których kosmetyczki, są bardzo poszukiwane. Wpływa na to ilość kobiet zamieszkujących te miasta oraz chęć bycia piękniejszą.

Osoby z tytułem technika są poszukiwane na rynku pracy. Posiadane umiejętności pozwalają im samodzielnie wykonywać pracę i robić to dobrze. Osoby z tytułem technika posiadają umiejętności, jednak są tańszymi pracownika niż osoby z wyższym wykształceniem.