Typy wag samochodowych

Typy wag samochodowych

 

Przy załadunku samochodów ciężarowych lub dostawczych zważenie pojazdu staje się konieczne. Nie ma innego sposobu, aby sprawdzić ile waży cały pojazd i czy nie przekracza dopuszczalnych norm. W innym wypadku wyjazd na drogi publiczne będzie wiązał się z ryzykiem ogromnych mandatów.

Wagi pomostowe prosto od producenta

wagi samochodowe producentWaga to sporej wielkości konstrukcja na którą najeżdża samochodów. W ten sposób dzięki specjalnym czujnikom może zostać szczegółowo zważony. Najważniejszym elementem takich wag są pomosty. Od ich wykonania zależy to, przez jak długi czas posłuży waga. Wagi samochodowe producent to wagi z pomostami betonowymi, stalowymi lub podwójnymi czyli stalowo-betonowymi. Pomosty betonowe są najtańsze w wykonaniu, ale jednocześnie najmniej trwałe. Taka waga zostaje umieszczona w jednym miejscu na stałe, ze względu na to, że betonowych pomostów nie można później przenieść. Beton narażony jest na działanie opadów atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur. Pod wpływem ciężaru samochodów takie pomosty z czasem ulegną zniszczeniom. Jednak trzeba pamiętać, że ten proces nie nastąpi od razu. Beton stosowany do wykonywania pomostów ma specjalne właściwości, a dodawane do niego składniki mają za zadanie utrwalić materiał oraz uszczelnić go. Drugi typ pomostów to pomosty stalowe. Te cechują się większą odpornością i mniejszą wagą niż konstrukcje z betonu, jednak ich koszt jest odpowiednio większy. Stalowe elementy należy regularnie czyścić, konserwować i chronić przed korozją.

Zatem każdy typ pomostów ma swoje wady oraz zalety. Ważne, aby wagi samochodowe dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Pod uwagę należy wziąć miejsce w jakim stanie waga, com będziemy ważyć, jak często będzie używana i jak długo ma nam posłużyć.