Trwałość depilacji laserowej i powtarzanie zabiegów co rok

Trwałość depilacji laserowej i powtarzanie zabiegów co rok

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

 

Wiele kobiet decyduje się obecnie na korzystanie z zabiegów dostępnych w salonach piękności. Wśród nich znajduje się np. depilacja laserowa. Niektórzy boją się takich zabiegów, bo uważają je za zbyt inwazyjne. Prawda jest jednak taka, że depilacja laserowa jest najmniej inwazyjna ze wszystkich metod.

Zabiegi utrwalające efekty depilacji laserowej

laserowe usuwanie włosów wrocławJest to zabieg, który nie wywołuje żadnych podrażnień skórnych. Oprócz tego depilacja laserowa jest trwała. Zazwyczaj kobiety golą określone części ciała co kilka dni. Jeśli ktoś skorzysta z depilacji laserowej, nie musi tego robić tak często. Wiadomo, że włoski nie zostaną usunięte od razu, ale spokojnie można liczyć na to, że po kilku zabiegach skóra będzie gładka. Włoski nie będą na niej odrastać przez bardzo długi okres czasu. Okazuje się, że zabieg depilacji laserowej należy powtarzać co roku. Jest to tzw. depilacja utrwalająca. Jak widać, laserowe usuwanie włosów wrocław naprawdę się opłaca. Dzięki temu zabiegowi można zaoszczędzić sporo cennego czasu, bo nie będzie już konieczne golenie ciała co kilka dni. Można usuwać włosy z różnych części ciała. Oczywiście im większa partia, tym więcej kosztuje zabieg. Możliwe jest usunięcie włosków z nóg, pach, górnej wargi i nie tylko. Z depilacji laserowej korzystają nie tylko kobiety, ale zdarza się, że decydują się na nią mężczyźni – zwłaszcza sportowcy. Trzeba jednak pamiętać o wykonywaniu zabiegów utrwalających, które nie pozwalają mieszkom włosowym odbudować się i sprawiają, że depilacja laserowa jest znacznie bardziej trwała.

W czasie zabiegów utrwalających nie trzeba powtarzać kilku cyklów usuwania owłosienia. Wystarczy jeden zabieg, by pozbyć się minimalnej ilości nowych włosków. Regularna depilacja laserowa sprawia, że włoski odrastają coraz wolniej. Warto skorzystać z tego zabiegu.