Truskawki wymagają odpowiedniego nawożenia

Truskawki wymagają odpowiedniego nawożenia

Rolnictwo w naszym pięknym kraju rozwija się obecnie bardzo prężnie. Innowacyjne technologie i dotacje płynące z Unii Europejskiej pomagają wszystkim rolnikom. Truskawki to jedne z najpopularniejszych owoców w naszym kraju. Dokładnie mówiąc, lubią je chyba wszyscy. Trzeba jednak wiedzieć, że te rośliny wymagają odpowiedniego nawożenia.

Nowoczesne metody uprawy truskawek

uprawa truskawek nawożenieObecnie uprawa truskawek może być bardzo dochodowa dla rolników. Zresztą uprawiają je nie tylko gospodarze. Ludzie bardzo chętnie sadzą je na działkach i w przydomowych ogródkach. Jeśli chodzi o rolników, to trzeba stwierdzić, że dużych nakładów pracy wymaga uprawa truskawek nawożenie jest niezbędne, jeśli chce się osiągnąć duży plon. Wapnowanie to tylko jeden z wielu zabiegów, o których trzeba koniecznie pamiętać. Niemniej jednak na truskawkach można nieźle zarobić. Jeśli tylko nauczymy się je uprawiać, pieniądze po prostu muszą przyjść. Zwłaszcza wczesne odmiany mogą generować rekordowe zyski. W dzisiejszych czasach rośliny uprawia się z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Bardzo popularne stały się ostatnio uprawy w rynnach i tunelach. Niemniej jednak trzeba wówczas zainwestować duże pieniądze na infrastrukturę, która jest niezbędna. W tym właśnie konkretnym przypadku nawodnienie jest obowiązkowe. Pogoda w naszym kraju każdego roku potrafi być bardzo kapryśna. Szara pleśń to tylko jedna z wielu chorób dotyczących truskawek. 

Wydajność nowoczesnych odmian z jednego hektara może być ogromna. Rekordziści potrafią osiągnąć nawet 40000 kilogramów. Zyski zależą oczywiście od ceny dnia. Każdego roku cena waha się w określonym przedziale. Niemniej jednak każdy rolnik  może dostać nawet dziesięć złotych za kilogram owoców bardzo wysokiej jakości. Trzeba przyznać, że taka cena jest satysfakcjonująca.