Terminale komputerowe

Terminale komputerowe

  • Post author:
  • Post category:Handel

Czym są terminale pos? Terminal to specjalistyczny komputer PC, posiadający procesor, oraz dysk flash, który jest znacznie bardziej trwały od dysków mechanicznych, oraz oczywiście szybszy. Ma bezpośrednie połączenie z bankiem i ofiarowuje szybką płatność środkami elektronicznymi.

Popularność terminali

terminal posKiedyś portfele musiały być duże aby pomieścić większa gotówkę, na większe zakupy. Dziś ich wielkość jest jak najbardziej umowna. Sama wielkość portfeli może być abstrakcyjna i jedynie widowiskowa. Dobrze, jeśli pomieszczą jedynie karty bankomatowe. Reszta nie jest konieczna. Taką dogodność zawdzięczamy terminalom pos w sklepach. Praktycznie każdy sklep posiada taki terminal pos. Jeśli ktoś ma założone konto bankowe (a dziś praktycznie każdy je ma) może płacić za zakupy swoją kartą bankową, korzystając z przelewu elektronicznego poprzez terminal. Same terminale płatnicze mogą występować zarówno w formie stacjonarnej, jak i przenośnej. Są wykorzystywane nie tylko w sklepach, także w zakładach usługowych, jak np. salony fryzjerskie, restauracje, warsztaty samochodowe, generalnie  wszelkie punkty usługowo – handlowe. Terminale posiadają możliwość dopisania napiwku do rachunku, więc są jak najbardziej polecane np. w restauracjach, zarówno przez odwiedzających klientów, jak i samych kelnerów. Nie musza się oni martwić tym, że wszechobecne terminale pos, zabiorą im dodatkowy zarobek w postaci napiwku właśnie. Mogą sobie dopisać odpowiednią kwotę, oczywiście za zgodą klienta.

Świat idzie do przodu, zmienia się i wciąż wprowadza nowe technologie. Terminale na stałe wpisały się już w naszą rzeczywistość i raczej nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Czy nasze pieniądze są przez to bezpieczniejsze? Na pewno tak, choćby dlatego, że już nie musimy ich ze sobą nosić.