Szambo betonowe czy plastikowe

Szambo betonowe czy plastikowe

Gdy chcemy zakupić szambo dla naszej posesji, zastanawiamy się czy wybrać model z betonu czy plastikowy. Różnią się one między sobą znacznie i mają wiele cech, które odróżniają je od siebie. Rozwiązanie betonowe mimo że starsze od szamb plastikowych dalej posiada wiele atutów, które przemawiają za wyborem właśnie takiego trwałego zbiornika.

Szamba betonowe lepsze od plastikowego?

szamba betonowe z atestemZbiorniki z betonu wyróżniają się na tle swojej konkurencji z tworzyw sztucznych przede wszystkim większą masą. Dzięki temu zbiornik nie jest podatny na ruch gleby i jest lepiej osadzony w gruncie. Szamba betonowe z atestem to także większa wytrzymałość na wszelkie obciążenia. Szamba plastikowe nie mogą być na przykład montowane pod podjazdem ze względu na ryzyko zniszczenia takiego zbiornika. W przypadku szamba z betonu taka sytuacja nie ma miejsca, a montaż może się odbywać w praktycznie dowolnym miejscu na naszej posesji. Szambo betonowe, to także dużo mniejszy wydatek niż szambo z tworzywa sztucznego. Szamba plastikowe potrafią być kilka razy droższe od swoich betonowych odpowiedników. Szambo betonowe można już otrzymać za 2 lub 4 tysiące złotych. Wraz z ta ceną wliczony jest koszt transportu oraz zamontowania go przez profesjonalną ekipę. Szambo takie można wykorzystać także do innych celów, na przykład jako zbiornik na wodę deszczową.

Szambo betonowe jest dobrym wyborem dla ludzi mających w planach budowę na posesji garażu lub parkingu. Dzięki jego solidności i wytrzymałości ma cały czas przewagę nad rozwiązaniem plastikowym. Niska cena oraz możliwość osadzenia go w różnych warunkach, to z pewnością najważniejsze atuty tego rozwiązania. Klienci kupujący szambo betonowe unikną też wielu problemów z jego szczelnością w trakcie użytkowania.