Studnia głębinowa w ogrodzie i na plantacji

Studnia głębinowa w ogrodzie i na plantacji

 

Studnie betonowe są już coraz rzadziej kopane ze względu na to, że zajmują dużo miejsca, ich koszt jest wysoki i często woda w nich zgromadzona nie jest w pełni wykorzystywana. Jednak taka studnia pobiera dużo wody z otoczenia, co sprawia, że rośliny w pobliżu mogą mieć problem z wodą. Lepszym rozwiązaniem jest studnia głębinowa, która jest równie efektywna, a zajmuje mniej miejsca.

Wydajność studni głębinowych

studnia głębinowa wrocławStudnie tego typu mają małą średnicę, jednak pojemność ich jest nadrabiana poprzez głębokość, na jaką są one tworzone. Z wielu typów studni, najpopularniejsza obecnie jest studnia głębinowa Wrocław to miasto, w którym wykonuje się ich najwięcej. Taka studnia ma sporą wydajność, ponieważ na metr studni wgłąb pobierane jest dwa litry wody na pół godziny. To jest bardzo dobry wynik. Z takich studni najczęściej korzystają plantatorzy, na przykład inwestujący w uprawę rabarbaru. Wystarczy znaleźć odpowiednią żyłę wodną, co można łatwo zrobić poprzez wykorzystanie urządzeń lokalizujących podziemne źródła i strumienie. Poza dużą wydajnością takiej studni liczy się także koszt jej wykopania. Jest on względnie niski, ponieważ wynosi od pięciu do siedmiu złotych za metr głębokości. To nie dużo, a kopanie studni trwa krótko. Korzysta się przy tym ze specjalnych świdrów mechanicznych, które napędzane są silnikami mechanicznymi. Firma w ciągu dnia wykopie i zabuduje naszą studnię.

Studnie głębinowe są świetnym, nowoczesnym rozwiązaniem. Są do nich odpowiednie pompy, których silnik jest na zewnątrz. Pompy również cechują się dużą wydajnością. Zaletą tych studni jest to, że łatwiej utrzymać w nich pożądaną czystość wody, zarówno pod względem fizycznych zabrudzeń, jak i biologicznych. Polecam się nad tym zastanowić, bo może się przydać, na przykład w ogrodzie.