Strzyżenie psów Kraków na wystawy

Strzyżenie psów Kraków na wystawy

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Fryzjer dla psów fryzjerowi nie równy. Jak grzyby po deszczu powstają nowe salony, trudno się w tym wszystkim rozeznać i zorientować, który z nich jest najlepszy. Strzyżenie psów jest szczególnie ważne dla hodowców i właścicieli psów wystawowych. Im nie wystarczy zwykłe mycie szamponem i wycieranie ręcznikiem, potrzebują kompleksowej pielęgnacji, od kąpieli i profesjonalnego strzyżenia, do całościowej higieny pazurków, oczu i uszu.

Strzyżenie psów Kraków to profesjonaliści w przygotowaniu psów na wystawę.

strzyzenie psaPrzystrzyganie sierści psów, które występują na wystawach jest różne niż zwykłe strzyżenie psów Kraków. Właściciele ,,zwykłych” psów mogą je strzyc trak jak im się podoba, tak jak im wygodnie, na zimę zostawić dłuższą sierść, na lato ją obciąć i po problemie. Psy wystawowe muszą mieć sierść zgodną ze standardami FCI, czyli Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. Przykładowo, yorkshire terrier ,,zwykły” i york wystawowy wyglądają jak dwa różne psy. Ten pierwszy zwykle ma nieco ciemniejszą, mniej błyszczącą i przede wszystkim krótką sierść, ten drugi ma włosie sięgające ziemi, długie, proste i lśniące, tak jak tego oczekują sędziowie. Jak wiadomo, im dłuższą sierść psa, tym wymaga większej pielęgnacji. Yorki często mają włosy nawijane na papiloty, podpinane spineczkami, szczególnie włoski na głowie czesane są to góry, tworząc kiteczki. Psy o długiej sierści, szczególnie puszystej, takie jak bernardyny długowłose, owczarki staroangielskie, bearded collie, berneński pies pasterski, czy chart afgański wymagają stałej pielęgnacji i rozczesywania sierści przynajmniej raz na tydzień.

Dobry fryzjer dla psa potrafi poradzić sobie z każdym rodzajem sierści. Hodowcy poza regularną pielęgnacją stosują również specjalne specyfiki, sprawiające, ze sierść psa jest np. bardziej błyszcząca, co podoba się sędziom. Psi fryzjer to nie taki łatwy zawód jak się wydaje, dlatego wielu hodowców i wystawców samemu strzyże swoje psy, wożąc ze sobą cały profesjonalny sprzęt groomerski.