Stół montażowy niezbędny w każdym warsztacie

Stół montażowy niezbędny w każdym warsztacie

Kompletując wyposażenie do przydomowego warsztatu staraliśmy się dokonać wszystkich niezbędnych zakupów. Kupiliśmy wszystkie możliwe narzędzia, sprzęty, odpowiednio dostosowaliśmy warsztat, ale… Zapomnieliśmy o najważniejszym. Gdzie będziemy mogli wykonywać wszelkie drobne i te nieco większe naprawy?

Pomoc stołów montażowych

stoły montażoweMoże i wyglądem przypominają biurko, jednakże ich zastosowanie jest zgoła inne. Dzięki solidnej konstrukcji urządzimy z ich pomocą funkcjonalne, uporządkowane i ergonomiczne stanowisko pracy w warsztacie lub na produkcji. Stoły montażowe głównie charakteryzują się możliwością regulacji blatu do odpowiadającemu nam i naszej wykonywanej pracy poziomu. Regulacja jest bardzo prosta i sprawna, zajmuje tylko chwilkę. Dzięki niej nie tworzy się problem, gdy jeden pracownik ma 190 cm wzrostu, a drugi 170 cm lub gdy praca wymaga od nas zróżnicowanych pozycji. Nie tylko łatwa regulacja jest zaletą stołów montażowych. Ich lekka konstrukcja, możliwe wprowadzanie dodatkowych modyfikacji oraz szeroka gama dostępnych akcesoriów usprawniają i ułatwiają pracę. W warsztacie przeznaczenie oraz wykorzystanie takiego stołu jest dość proste, ponieważ nie wykorzystujemy tam ogromu sprzętów i połączeń, w fabrykach zaś możliwe jest przyłączenie ich do m.in. linii montażowych lub linii transportowych.

Posiadając już nasz własny stół montażowy możemy uznać, że nasz warsztat jest w pełni gotowy na wykonywanie w nim prac. Po kilku użyciach możemy stwierdzić, że regulacja stołu jest rzeczywiście tak łatwa i szybka, jak zapewniali nas wszyscy producenci na rynku. Nie ma problemu, gdy przez chwilę wykonujemy coś na siedząco, a następnie musimy wstać. Także dostępność wszelkich potrzebnych narzędzi pod ręką jest dużym plusem. Teraz jesteśmy całkowicie zadowoleni z naszego warsztatu.