Stoiska wystawowe i ich przygotowanie

Stoiska wystawowe i ich przygotowanie

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Od kilku lat pracuję w firmie, która produkuje sprzęt telekomunikacyjny. Od jeszcze dłuższego czasu, firma ta jest stałym uczestnikiem corocznych targów elektronicznych. Na wystawę w nadchodzące lato, to właśnie ja zostałem wytypowany jako jeden z pracowników, który ma wspomóc przygotowania stoiska, na którym będziemy prezentować nowe produkty, jeszcze nie wprowadzone do sprzedaży.

Małe zamieszanie ze stojakami

stojak na ulotkiPoczątkowe przygotowania do eventu, zaczęły się na długo przed samym wydarzeniem. Już trzy miesiące przed datą zero, należało zamówić odpowiednie produkty marketingowe, które miały towarzyszyć nam w zapoznawaniu gości z portfolio firmy. Pierwsze poszły zgłoszenia do drukarni, która to miała wydrukować dla nas około tysiąca ulotek reklamujących różne produkty. Moim zadaniem było załatwienie stojaków. Stojak na ulotki to rzecz dosyć prosta, więc w teorii, załatwienie tej sprawy nie było większym problemem. Niestety sprawa przybrała niefortunny obrót w momencie gdy okazało się, że ulotki przez nas drukowane są w formacie większym niż standardowe A4. Problem był o tyle duży, że czasu było już niewiele, a stojaki na plakaty należało wymienić. Nie obyło się bez kilku pospiesznych wizyt w kolejnych punktach oferujących takie produkty, ale docelowo, dzięki doświadczeniu koleżanek z działu marketingu, szybko odnalazłem odpowiednie stojaki. Niemałym zaskoczeniem była również pochwała od zarządu firmy, że sprawę udało się gładko i szybko załatwić, a same stojaki prezentowały się nad wyraz efektownie.

Na całe szczęście miałem poparcie firmy w problemach organizacyjnych do nadchodzącego spotkania. Pozostałe przygotowania przebiegły bezproblemowo, a same targi wypadły wyśmienicie. Nauczony doświadczeniem jestem gotowy do dalszych wyzwań przygotowawczych.