Sposoby na uzdatnienie wody

Sposoby na uzdatnienie wody

Kto miał okazję kiedykolwiek pić wodę z kranu, z pewnością zdaje sobie sprawę, że nie jest ona w smaku wyśmienita, wręcz można powiedzieć, że nie dobra. Na szczęście nie musi ona taka być, ponieważ istnieją rozwiąania, które umożliwiają poprawienie jej smaku. 

Domowe filtry wody – czy warto?

domowe filtry wody z WarszawyDużym problemem wody z kranu, nie jest tylko zły posmak, ale także obecność kamienia, który osiada np. w czajniku podczas gotowania wody, a nie jest to napewno smaczne, a tym bardziej zdrowe. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad jakimś rozwiązaniem, które zapobiegnie twardej wodzie. Najprostszym jest zakp dzbanka z filtrem. Jego obsługa jest dziecinnie prosta, a zakup nie wymusza od nas rzadnej przebudowy, ani montażu. Wystarczy napełnić go wodą, postawić na stole i regularnie wymieniać filtr. Niestety pojemność takich dzbanków nie jest duża, zwykle jest koło 3 litrów. Z pewnością jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż zakup wody butelkowanej, jednak mało wygodne. Znacznie wygodniejszym, jednak droższym są dystrybutory wody. Niestety wymagają one sporo miejsca oraz konieczność zakupu specjalnej wody w 10 litrowych baniakach. Ostatnim rozwiązaniem są osmotyczne filtry wody. Montuje się je w instalacjach wodnych, dzięki czemu woda puszczana z kranu jest już oczyszczona i przefiltrowana. Można ją praktycznie od razu pić. Raz zainwestowane pieniądze dają nam zysk na lata, dlatego moim zdaniem jest to najlepsza z opcji i sama zakupiłam domowe filtry wody z Warszawy. Wcześniej testoswałam dzbanki, a wodę z dystrybutora miałam okazję pić w pracy. 

Jest ona dobra w smaku jednak gdy się skończy, dystrybutor jest bezużyteczny. Dzbanki natomiast szybko zużywają filtry, w związku z czym musiałam ciągle gromadzić ich zapas. W końcu gdy zdecydowałam się na filtr wody do kuchni poczułam, że jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie.