Sportowe obuwie typu sneakers

Sportowe obuwie typu sneakers

Wiosenne ciepłe dni skłaniają do odbywania wielu spacerów, a do tego celu niezbędne jest wygodne obuwie. W każdej szafie powinien znaleźć się taki typ obuwia, które nadają się nie tylko na niespieszne spacery, ale pasują też do wyjątkowych stylizacji.

Stylizacje ze sportowymi butami

sneakers butyWiele osób uważa, że sportowe obuwie można łączyć tylko ze sportowymi ubraniami, tymczasem tak naprawdę dają one wiele możliwości różnych ciekawych stylizacji. Przykładem są chociażby sneakers buty, które z założenia są obuwiem właśnie sportowym, ale doskonale wpisały się w styl miejski. Przede wszystkim wyróżniają się specjalnym koturnem czy dość grubą podeszwą. Ta ich cecha charakterystyczna ma na celu optyczne wyszczuplenie całej sylwetki i nadanie jej większej lekkości. Poza tym ich forma przypomina obuwie sportowe, choć nie do końca i dlatego są tak popularne. Są butami, które można łączyć z najróżniejszymi stylami, idealnie zgrywają się z jeansami, legginsami albo spodniami dresowymi, i dlatego wiele pań bardzo je ceni, ponieważ dają tak wiele możliwości stylizacyjnych. Najlepiej komponują się oczywiście ze stylem sportowym, ale także miejskim i casualowym. Doskonale wpisują się w klimat miejskiego życia i dlatego najchętniej łączone są ze swobodnymi ubraniami. Buty te zapinane są na rzepy, sznurowadła czy zamek, zawsze posiadają charakterystyczne koturny, ale poza tym można je kupić w wielu różnych kolorach. Czasem uzupełniane są także o ćwieki, koronkę czy uzupełnienia z innych materiałów.

Dzięki oryginalnym butom sportowym, jakimi są sneakersy, można uzupełnić niemal każdą stylizacją. Z pewnością sprawią, że nawet zwykły sportowy strój nabierze większe charakteru. Poza tym są po prostu wygodne i dlatego tak bardzo cenione przez wiele różnych kobiet.