Spływ kajakowy, czyli wypoczynek aktywny.

Spływ kajakowy, czyli wypoczynek aktywny.

  • Post author:
  • Post category:Rozrywka

 

Za oknem coraz ładniejsza pogoda. Z dnia na dzień robi się cieplej. Widząc budzącą się do życia przyrodę, nikt nie chce czasu wolnego spędzać w domu. Wielbiciele wypoczynku na łonie natury planują już różne wyprawy. Kiedy tylko promienie słońca zaczną mocniej przygrzewać, ruszy sezon kajakowy. 

Pomysł na relaks – kajaki!

kajaki PomiechówekPozornie może się wydawać, że to forma wypoczynku nie dla każdego. Takie było i moje zdanie. Uważałam, że pływanie kajakiem wymaga dużej sprawności fizycznej, szczególnych umiejętności i niemałego doświadczenia. Spływy kojarzyłam z wyprawami trwającymi co najmniej kilka dni, podczas których przemierza się z nurtem rzeki dziesiątki kilometrów i nocuje się w namiotach. Tę formę aktywności fizycznej zaliczałam do wyzwań ekstremalnych. Z tego powodu nie zamierzałam próbować swoich sił w tym sporcie. Było tak aż do chwili, gdy pewnego dnia zeszłego roku otrzymałam e-mail zatytułowany: ,,kajaki Pomiechówek„. Początkowo nie wzbudził we mnie szczególnego zainteresowania. Zadzwoniła do mnie jednak znajoma, od której wiadomość pochodziła, i zaczęła mnie usilnie namawiać na udział w tym wydarzeniu. Okazało się, że kajaki można tam wypożyczyć na kilka godzin i przepłynąć niedługi, płytki odcinek rzeki. Nie wiązało się to praktycznie z żadnym niebezpieczeństwem. Nawet moje niewielkie umiejętności pływackie nie stanowiły przeszkody. Zdecydowałam się. Muszę przyznać, że moje wyobrażenia zostały obalone: nie była to żadna ekstremalna przygoda, lecz naprawdę relaksujący, przyjemny czas. Nawet wiosłowanie mnie nie zmęczyło.

Polecam każdemu, kto chce spędzić trochę czasu w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Warto skorzystać z oferty wypożyczalni organizującej spływy. Trasę można dostosować do poziomu indywidualnych możliwości.