Sensoryczna bramka wejściowa

Sensoryczna bramka wejściowa

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Nowoczesne wyposażenie portu lotniczego nie kończyło się tylko na zaawansowanych monitorach i udogodnieniach dla klientów. Jak wielokrotnie zauważyliśmy, drobiazgi takie jak automatyczne bramy wejściowe czy bramki dostępowe nie tylko zwiększały bezpieczeństwo obiektu, z racji łatwego sterowania, ale również pomagały utrzymać wrażenie nowoczesności i zaawansowania.

Automatyczna bramka dostępowa

bramki sensoryczneNowoczesny port lotniczy posiadał mnóstwo małych, aczkolwiek zauważalnych ulepszeń, które służyły zarówno przyśpieszeniu ruchu osobowego ze strefy załadunku do wyjścia, jak również zachowaniu bezpieczeństwa. Jednym z takich ulepszeń były bramki sensoryczne, zamontowane przy wejściu do strefy odpraw. Owe bramki działały niemal identycznie jak sklepowe bramki wejściowe, lub odmiany używane w wielu stacjach metra, regulując częstotliwość ruchu pasażerskiego, i ograniczając dostęp do miejsc wrażliwych osobom nieupoważnionym. Skanery umieszczone przy bramkach pozwalały na odczytywanie kodu biletu, a tylko pasażerowie z ważnym kodem mogli udać się do strefy odpraw i wsiąść na pokład samolotu. Taki system zwiększał więc bezpieczeństwo zarówno pasażerów jak i pracowników lotniska, pozwalając ochronie portu na dokładniejsze monitorowanie osób udających się na odprawy. Same bramki były stosunkowo niewielkie, ze skrzydłami wykonanymi z przezroczystego tworzywa sztucznego i chromowanymi słupkami.

W razie potrzeby mogły być zamknięte lub otwarte zdalnie, z poziomu centralnej jednostki sterującej, podobnie jak wszystkie bramy na terenie terminala. Na tle wszystkich urządzeń, jakie widoczne były w terminalach, były one niemal niezauważalne, aczkolwiek swoje zadanie spełniały doskonale, będąc bardzo dobrym dodatkiem do każdego dużego obiektu z dużym ruchem osobowym.