Rozmawiam z mamą o grach planszowych

Rozmawiam z mamą o grach planszowych

Lubię z mamą rozmawiać wieczorami, ponieważ wtedy dość miło mi upływa czas. Mamy naprawdę świetne relacje i dogadujemy się jak koleżanki. Mama bardzo dużo opowiada mi o czasach jak była młoda i są to bardzo interesujące historię. Tatę poznała w sklepie, gdzie kupowała łamigłówki dla swojej kuzynki.

Wspomnienia o grach planszowych

gry planszoweUwielbiam słuchać tej historii. Mama opowiada, że u niej w domu była jedna gra planszowa, w którą grali razem z rodzeństwem i zawsze się świetnie przy tym bawili. Rodzice, czyli moi dziadkowie mieli jakieś gry karciane dla dorosłych, ale dzieci w nie nie mogły grać. Mama po chwili zastanowienia powiedziała, że powinny być te gry karciane na strychu i od razu tam poszłyśmy. Nie znalazła ich a później okazało się, że są te gry karciane u cioci, która często gra z mężem. Zapytałam mamę czy jest jeszcze ten sklep z grami planszowymi, gdzie poznała tatę i czy nie miałaby ochoty tam pójść. Zaproponowałam, że możemy tam kupić jakieś fajne gry planszowe i grać wieczorami. Mamie mój pomysł bardzo się spodobał i powiedziała, że dowie się czy ten sklep z grami planszowymi jeszcze jest i pojedziemy tam na zakupy. Tego wieczora bardzo długo mama wspominała dawne czasy. Dowiedziałam się również jakie łamigłówki lubiła najbardziej rozwiązywać. Nasza rozmowa ją bardzo pozytywnie nakręciła bo następnego dnia z samego rana wpadła do mnie do pokoju i powiedziała, że mam się ubierać. Nie wiedziałam o co chodzi, bo była sobota i nie musiałam iść do szkoły.

Mama mi wyjaśniła, że pojedziemy zobaczyć czy jest ten sklep z grami planszowymi bo ma straszną ochotę ze mną w coś pograć. Od razu zerwałam się z łóżka i po chwili byłam gotowa do drogi. Okazało się, że ten sklep jest nadal czynny i już wiedziałam, że ten wieczór upłynie nam bardzo przyjemnie.

Więcej informacji o grach planszowych na stronie: https://www.moriongames.pl/