Rodzajów kominków w Małopolsce jest bardzo dużo

Rodzajów kominków w Małopolsce jest bardzo dużo

Moja mama zawsze mi powtarzała, że robię wszystko od złej strony. Denerwowała się na mnie, gdy robiłam najpierw zadania domowe, które miały być na następny tydzień, zapominając o tych z jutrzejszym terminem. Myślałam o następnych tygodniach, a zapominałam o bieżących dniach. Tak mi zostało.

Wybór kominka przed wyborem domu?

kominki małopolskaDlatego mój mąż był mocno zdziwiony, gdy powiedziałam, że nie zajmę się projektem domu, dopóki nie wybiorę najpierw kominka. Cóż, nie mógł zrozumieć, że nie wybierałam kominka do domu tylko dom do kominka. Taka byłam i nie potrafiłam inaczej. W końcu ustąpił i zaczęliśmy rozmawiać o kominku: gazowy, elektryczny, a może palony prawdziwym drewnem? Wolnostojący czy do zabudowy? Otwarty czy zamknięty? Mój mąż nie potrafił sobie tego wyobrazić, bo kominek wybiera się choćby ze względu na metraż, który ma być ogrzewany, a tego nie znaliśmy. Nie wiedzieliśmy jak będą rozstawione pokoje, choć wiedzieliśmy, że kominek będzie do salonu. Poprosiłam jednak męża o cierpliwość, popatrzyłam w Internecie na wyniki wyszukiwania „kominki małopolska” i poprosiłam byśmy mogli pojechać do kilku sklepów. Chciałam zobaczyć je na żywo. Po drodze rozmawialiśmy jakie mamy oczekiwania, co sobie wyobrażamy, jak ważny dla jest jest wspólnie spędzony czas. Wiedziałam, że mąż lubi zapach palonego drewna z kominka, ja również; był cierpliwi, oboje nie lubiliśmy sztuczności i ceniliśmy sobie przestrzeń. Wiedziałam już: tradycyjny kominek, zabudowany, w którym będziemy palić sezonowanym drewnem; mąż będzie go czyścił. 

Na miejscu bardzo szybko wybrałam to o czym długo myślałam. Mogliśmy projektować dom, z uwzględnieniem tego co właśnie zostało ustalone. Najpierw nasze głębokie potrzeby, a dopiero później pieniądze, ograniczenia i przepisy.