Rodzaje kasków

Rodzaje kasków

Poszukując odpowiedniego dla siebie kasku musimy się przygotować na długie godziny udręki. Godziny spędzone na stronach internetowych, później wizyty w wielu sklepach, a na końcu nie mały wydatek który może i tak okazać się nietrafiony.

Jakie mamy rodzaje kasków motocyklowych?

kask motocyklowyNiektóre kaski okazują się bowiem zupełnie nie przystosowane do jazdy w dużych prędkościach, choć w sklepie pasują idealnie. Kaski motocyklowe Nolan, BMW czy Schuberth są jednymi z najpopularniejszych w branży. Jednak nawet one mają modele które nie koniecznie mogą okazać się dla niektórych strzałem w dziesiątkę. Warto więc znać rodzaje kasków aby zawęzić krąg poszukiwań i znaleźć odpowiedni dla siebie. Zaoszczędzi to długie godziny siedzenia przed komputerem i biegania po sklepach. Kaski integralne Są to w całości zabudowane kaski które charakteryzują się dużym komfortem jazdy. Gwarantują one wysokie bezpieczeństwo i są najbardziej popularne wśród użytkowników ścigaczy. Wtedy bardzo ważna jest aerodynamika i wentylacja takiego kasku. Zaparowana szybka przy dużych prędkościach może być przyczyną wielu tragedii, a jak wiadomo o te nie trudno. Minusami tego kasku jest niestety jego waga i to, że jest niewygodny kiedy zsiądziemy z motoru. Po długiej jeździe możemy zacząć odczuwać ból w odcinku szyjnym kręgosłupa ze względu na dość spory ciężar naciskający na kręgi. Do kasków integralnych należą Nolan n86 czy Schuberth C3 Pro. Kaski otwarte Są bardziej komfortowe niż kaski integralne. Jednak przy dużych prędkościach brak osłony szczęki może spowodować duży dyskomfort i podrażnienia spowodowane mocnym wiatrem i zimnem. Dlatego właśnie zalecany jest użytkownikom maszyno mniejszej mocy którzy bardziej cenią sobie komfort jazdy niż adrenalinę. Kaski modułowe Praktycznie takie same jak kaski integralne. Główną różnicą jest to, że integrale są całością, a modułowe składają się z wielu osobnych części. Zapewnia to większą możliwość wymiany poszczególnych elementów i ich naprawy w przypadku awarii. Nie musimy wtedy kupować nowego kasku jak w przypadku integralnego.

Zostały jeszcze kaski szczękowe ( Nolan n104 Evo), braincap, enduro i trial. Oczywiście oprócz kasku należy wybrać również dobre budy. Modele takie jak Alpinestars Smx 6 są w pełni satysfakcjonujące.