Psycholog dla naszego dziecka

Psycholog dla naszego dziecka

Czasem nam się wydaje, że dzieci wiodą zupełnie beztroskie życie. Nie mają żadnych zmartwień, wszystko jest im dane na tacy i zapewnione. Czy jednak faktycznie tak jest? Zdecydowanie nie. Dzieci muszą mierzyć się z naprawdę wieloma trudnymi sytuacjami.

Jak psycholog może pomóc dziecku?

dobry psycholog dziecięcy warszawaDzieci bardzo często przeżywają rozwody rodziców, są napiętnowane z jakiegoś powodu w szkole, mają depresję. To nie są wymyślone przez nie problemy, które można zbagatelizować. Gdy dziecko przychodzi do nas i mówi nam o sytuacjach, które je przytłaczają, zawsze wysłuchujmy. Na pewno musiało się zdobyć na ogromną odwagę, by odpowiedzieć o swoich problemach. Bez wątpienia warto wówczas wysłać swoje dziecko do psychologa. Nawet jeśli dziecko samo nam nie powiedziało o niczym a my zauważamy problem, wówczas również naprawdę warto zareagować. Taki psycholog przede wszystkim wie dokładnie jak rozmawiać z takimi dziećmi. Ma świadomość tego, jak ważne jest dotarcie do sedna problemu. Nigdy nie naciska na naszą pociechę ale uświadamia jej, że warto się otworzyć. Dziecko czasem może być skrępowane i nie chcieć rodzicom opowiadać o trudnych problemach i kwestiach. Obcej osobie jaką jest psycholog, dziecko szybciej zaufa i się zwierzy. Dzięki temu można dotrzeć do umysłu takiego dziecka i dokładnie przemyśleć, jak rozwiązać jego problem. Dziś oferowany jest nam dobry psycholog dziecięcy Warszawa. Takich psychologów jest jednak mnóstwo na terenie całego kraju. Warto chodzić do nich z naszymi dziećmi.

Dzieci mają więcej problemów, niż może nam się wydawać. Czasem jednak tłumią w sobie emocje, ponieważ boją nam się o czymkolwiek powiedzieć. Przede wszystkim zaś się wstydzą. Nie wychodźmy z założenia, że nasze dzieci nie mogą mieć problemów psychologicznych.