Przyczepy rolnicze typu tandem i inne rodzaje przyczep

Przyczepy rolnicze typu tandem i inne rodzaje przyczep

 

Sprzęt rolniczy nie należy do najtańszych – zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt profesjonalny. Inaczej wyglądają przyczepy na zbiory, a jeszcze inaczej np. przyczepy na żywe zwierzęta. Te drugie przydadzą się szczególnie hodowcom zwierząt gospodarskich, którzy sami chcą odwozić swoje zwierzęta do ubojni.

Wywrotki tandemowe, przyczepy do przewozu zwierząt oraz maszyn

rolnicze przyczepy tandemW ofercie można spotkać przyczepy dla takich zwierząt jak krowy, owce, świnie. Dodatkowo są też przyczepy do przewozu drobiu, a nawet do przewozu gołębi! Na ulicach można czasami zauważyć przyczepy, które służą do przewozu koni. Takie przyczepy muszą spełniać wszystkie normy Unii Europejskiej, więc muszą być odpowiednio zaprojektowane. Istnieją przepisy, które regulują, ile zwierząt może znaleźć się na konkretnej powierzchni (ile m2 przypada na jedno zwierzę przewożone w takiej przyczepie). Są też przyczepy rolnicze, które służą do przewozu maszyn. Na specjalnych platformach można umieszczać takie maszyny jak kosiarki, opryskiwacze, kombajny, ciągniki, ładowacze. Dodatkowo do przyczep rolniczych można zaliczyć także profesjonalne maszyny tj. rozrzutniki do obornika, wóz paszowy oraz wóz asenizacyjny. Przyczepa ma spełnia przede wszystkim oczekiwania klienta, czyli najczęściej rolnika. Rolnicy wybierają często rolnicze przyczepy tandem – zwłaszcza ci, którzy zajmują się na co dzień uprawą roli. Są to przyczepy wywrotki, które posiadają podwozie tandemowe. Korzystanie z takiej przyczepy jest wygodne. Przyczepa z łatwością odchyla się do tyłu i po otwarciu przyczepy można usunąć materiał, który się na niej znajduje.

Mogą być to ziarna zbóż, owoce, warzywa i wiele innych. Często rolnicy używają jednej przyczepy do przewożenia różnych materiałów, a tu bardzo dobrze sprawdza się właśnie przyczepa tandemowa, która jest pojemna i łatwa w obsłudze.