Prezent na chrzest święty

Prezent na chrzest święty

Kupno prezentu na chrzest święty dziecka jest dość problematyczne. Obecnie najczęściej wręcza się rodzicom koperty z pieniędzmi, jednak prezent będący pamiątką jest bardzo w cenie. Istnieje kilka pomysłów, które są ponadczasowe i zawsze będą budziły pozytywne wspomnienia, a do tego mogą mieć praktyczny charakter. 

Biżuteria dla dziecka na chrzciny 

bransoletki srebrneChoć kupowanie biżuterii maleńkiemu dziecku wydaje się być kontrowersyjne, to w przypadku pamiątki ze chrztu ma raczej mieć ona charakter symboliczny. Kiedy dziecko otrzyma na przykład srebrny lub złoty różaniec, to może on być wykorzystany przy okazji kolejnego sakramentu, a więc pierwszej komunii świętej. Zdarza się również, że dzieci otrzymują bransoletki bądź łańcuszki z zawieszką. Biżuteria na oczywiście nie zostaje wręczona z nadzieją, że dziecko będzie ją nosić, bowiem to byłoby dla niego zwyczajnie niebezpieczne. Bransoletki srebrne i złote, a także zawieszki z łańcuszkami mają być pamiątką i symbolem udzielonego sakramentu. Z reguły jest na nich grawer, upamiętniający tę datę i wydarzenie. Jest to forma prezentu, który będzie towarzyszył dziecku przez całe życie, a co najważniejsze, będzie formą upamiętnienia tego dnia. Ponadto dzieci otrzymują również książki z dedykacjami, które będą mogły przeczytać jak będą na to gotowe, ale również ponadczasowe i klasyczne kartki z życzeniami dla dziecka, które warto kolekcjonować w albumie. 

Biżuteria stanowi doskonałą pamiątkę nie tylko dla dorosłych. Miniaturowe bransoletki i łańcuszki są pięknym prezentem i pamiątką ważnych wydarzeń, warto więc przemyśleć ten pomysł, jeśli planujemy obdarować w najbliższym czasie jakieś dziecko. Grawer sprawia, że biżuteria staje się spersonalizowana i już zawsze będzie upamiętniała dane wydarzenie.