Pracownicy z Nepalu czy opłacalni?

Pracownicy z Nepalu czy opłacalni?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

W dzisiejszych czasach rynek pracy jest trudny. Problemy powodowane różnymi kryzysami ekonomicznymi niczego nie ułatwiają. Ogromnym problemem są także braki personalne, brak kadry powoduje ciągi zdarzeń niekorzystne dla pracodawców. Nierzadko poszukują oni trochę tańszej siły roboczej, aby niwelować różnice. W obecnych czasach zatrudnia się wiele osób zza wschodniej granicy.

Korzyści z zatrudniania pracowników z Nepalu

pracownicy z nepaluMają oni swój udział w łataniu bezrobocia w Polsce. Przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu lepszego życia lub tylko po to, by zarobić na utrzymanie swojej rodziny. Nie patrząc na powody ich przybycia w wielu firmach są niezastąpieni. Nie tylko z uwagi na swoje umiejętności, ale przede wszystkim z braku rąk do pracy. Aby firmy na siebie zarabiały, każda z nich musi mieć odpowiednią ilościowo kadrę pracowniczą. Obecnie firmy rezygnują z poszukiwania pracowników na Ukrainie, bo szukają ludzi, którzy odpowiednio przeszkoleni zwiążą się z pracodawcą na lata. Ukraińcy wolą wyjeżdżać głębiej na zachód i wtedy odpowiednim rozwiązaniem stają się pracownicy z Azji. Coraz częściej pracownicy z Nepalu znajdują się w kręgach zainteresowań pracodawców. Słyną z tego, że są solidni i wykazują chęci dłuższej współpracy. Nepalczycy są bardzo cenieni na rynku pracy. Możemy znaleźć tam kadrę zarówno potrzebującą przeszkolenia jak i wykwalifikowanych pracowników. 

Korzyści są wymierne. Zatrudnianie obcokrajowców jest obecnie w Polsce bardzo popularne i niestety potrzebne. Polscy pracodawcy wciąż zmagają się z dużą fluktuacją kadr. Ponadto Nepalczycy cieszą się sympatią wśród Polaków. Nasi rodacy przyznają, że są to ludzie niezwykle pracowici, szczerzy i otwarci. Każdy z nas chce, aby do Polski przybywali ludzie, którzy chętnie poznają naszą kulturę i którzy będą się wśród nas naprawdę dobrze czuli.