Pracodawcy pytają: gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy?

Pracodawcy pytają: gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Polska pomału staje się dla Ukraińców nowym domem. Coraz częściej można spotkać ukraińskie napisy na ogłoszeniach pracy w mieście i autobusach lub nawet na etykietkach produktów spożywczych, gdzie ukraiński widnieje jako drugi język zaraz po polskim. Nasz kraj kojarzy im się z dobrobytem, którego nie zaznają w swojej ojczyźnie, a muszą jakoś wspierać swoją rodzinę w rodzimym kraju.

Ukraiński pracownik jest godny zaufania

gdzie znaleźć pracownika z ukrainyPolscy pracodawcy mogą się zastanawiać, gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy. Odpowiedzią może być kilka rozwiązań. Po pierwsze, pracodawca może z własnej inicjatywy zamieścić w Internecie lub innych mediach ogłoszenie do nich kierowane, koniecznie w ich języku. Koszt takiego tłumaczenia nie powinien być nieduży i z pewnością pomoże w znalezieniu pracownika. Innym sposobem może być wybranie agencji pośredniczącej w procesie rekrutacji Ukraińca lub Ukrainki. Obcokrajowcy są niewątpliwie zaufanymi pracownikami, którzy swoją ciężką pracą chcą udowodnić, że zasługują na pobyt tutaj. Poza tym, agencje pośrednicze pomagają potencjalnemu pracodawcy w formalnościach związanych z zatrudnieniem osoby spoza kraju. W dzisiejszych czasach nie wchodzi w grę zatrudnienie ani Polaka, ani Ukraińca nielegalnie i „na czarno”. Pracodawcy zależy na zaufanym pracowniku, a pracownikom na stałym, legalnym i rzetelnym zatrudnieniu. Obie strony powinny być zadowolone.

Ukraińcy często podejmują się pracy, która nie jest w stanie zainteresować żadnego Polaka – bo wynagrodzenie jest za niskie lub nie odpowiadają im warunki pracy. Nasi wschodni sąsiedzi niezwykle rzadko mogą pozwolić sobie na wybredność. Pracodawcy z pewnością zależy na dobrym pracowniku, a takiego pomoże mu znaleźć sprawdzona agencja pośrednicząca w procesie zatrudnienia.