Praca biura rachunkowego

Praca biura rachunkowego

Mój szef zaproponował mi, że mogę przejść w pracy na działalność gospodarczą. To znaczy, że sam będę opłacał sobie wszystkie składki i płacił podatki dochodowe, jednak zaletą będzie to, że faktycznie zarobię znacznie więcej niż na umowie o pracę czy też na innych formach zatrudnienia.

Praca biura rachunkowego

usługi rachunkowe toruńStwierdziłem więc, że wrócę do domu i sprawdzę wszelkie możliwości oraz potrzeby jakie muszę spełnić w tym zakresie, aby móc przede wszystkim założyć własną działalność i w sposób legalny ją prowadzić. Wiele czytałem właśnie o podatkach VAT oraz innych kosztach ubezpieczenia i szczerze mówiąc nie do końca wiedziałem, jak sobie z tym poradzić. Postanowiłem więc zadzwonić po pracownikach biur rachunkowych i zapytać się ile będzie kosztowała u nich profesjonalna obsługa bieżąca mnie jako klienta prowadzącego własną firmę. Wybierając usługi rachunkowe Toruń jest miastem, które okaże się dla was na pewno wystarczające pod kątem firm, które możecie wybrać. Okazuje się, że jest mnóstwo takich księgowych oraz osób, które pomagają właśnie jednoosobowym działalnością gospodarczym w ogarnięciu tego wszystkiego i najlepsze jest to, że wszystko za dość niewielkie pieniądze. Z tego co widziałem rozliczenie jednej faktury u takiej osoby to koszt od kilku do kilkunastu złotych, więc moim zdaniem warto będzie przejść właśnie na własną działalność, gdyż jeśli ma się tak profesjonalne wsparcie w firmie zewnętrznej to wszystko musi ułożyć się tak jak trzeba.

Na drugi dzień powiedziałem do szefa, że w zasadzie mogę już zakładać własną działalność więc od kolejnego miesiąca będę na pewno rozliczany na innych warunkach. To było dla mnie super istotne, gdyż przyda się dodatkowy zastrzyk pieniędzy i na pewno warto będzie rozwijać swoją firmę.