Pośrednictwo w branży kurierskiej

Pośrednictwo w branży kurierskiej

Rynek przesyłek kurierskich składa się głównie z firm kurierskich, ale uzupełnia go również branża pośrednictwa kurierskiego. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla firm kurierskich, które dzięki brokerom poszerzają swoją działalność oraz dla klientów, którzy dzięki brokerom mogą w jednym miejscu porównać pod wieloma względami ofertę kilku firm.

W czym pomoże pośrednik kurierski?

broker kurierskiObecność na rynku brokerów kurierskich wiąże się z kilkoma plusami, dla różnych stron całego biznesu logistyki kurierskiej. Klienci powinni spotkać się u brokera kurierskiego z fachowym doradztwem z zakresu eksportu lub importu przesyłek kurierskich w transporcie krajowym lub międzynarodowym. Powinniśmy być pewni, że dostaniemy porównanie ofert wielu operatorów w jednym miejscu, które nie ograniczy się jedynie do wskazania najtańszej oferty, ale uwzględni takie fakty, jak możliwość wysyłki do określonego kraju, jeżeli mówimy o wysyłce międzynarodowej, pomoc w przygotowaniu dokumentacji celnej, pomoc w zapakowaniu towaru. Broker kurierski może również, na mocy udzielonego przez nas upoważnienia, odbierać i nadawać za nas przesyłki, interweniować w naszym imieniu w przypadkach zatrzymania towaru na jakimś etapie transportu, a także na takich samych zasadach może reprezentować nas przed Agencją Celną i Urzędem Celnym. Dzisiejsze wysyłki kurierski w coraz większym zakresie wkraczają w tematykę materiałów niebezpiecznych. Stąd wykwalifikowany doradca powinien również zajmować się tą tematyką.

Firmy, które trudnią się transportem kurierskim, upatrują brokerów kurierskich jako partnerów biznesowych. Bardzo często, jako brokerzy działający stacjonarnie, są oni pierwszym wyborem nadań przesyłek kurierskich. O ile kurier jest elastyczny pod względem godziny przyjazdu i zabrania czy dostarczenia towaru to punkt stacjonarny ma ten plus, że można tam przyjść w godzinach pracy bez konieczności wcześniejszego umawiania się.