Polecane siłowniki do bram

Polecane siłowniki do bram

Automatyka do bram wjazdowych to temat bardzo popularny w ostatnich latach. Codziennie montowane są miliony siłowników oraz innych ciekawych napędów do bram. Dzięki nim nie musimy wychodzić z samochodu żeby otworzyć a później zamknąć bramę po wyjechaniu z niej. Niewątpliwie jest to bardzo praktyczne i zarazem komfortowe rozwiązanie. 

Bramy dwuskrzydłowe – napęd

Napędy do bram dwuskrzydłowychAutomatycznie otwierana i zamykana brama to ostatnio bardzo często poruszany temat na różnych forach internetowych poświęconych tematyce napędów. Wyróżniamy kilka rodzajów bram wjazdowych. Najpopularniejsze to bramy dwuskrzydłowe, które na środku wjazdu posiadają łączenie. Bramy takie możemy zabezpieczyć przed otwarciem używając nawet zwykłej kłódki. Oprócz tego rodzaju bram dość popularne są bramy jednoskrzydłowe oraz bramy przesuwne. Te ostatnie wyróżnia to, że zajmują bardzo mało miejsca ponieważ ich otwarcie i zamknięcie odbywa się w jednej płaszczyźnie. Niemniej jednak do bram warto zamontować napędy, które zaoszczędzą nasze siły potrzebne do otwierania. Napędy do bram dwuskrzydłowych są jednymi z najczęściej kupowanych napędów. Są one nieco bardziej skomplikowane niż ich odpowiedniki używane przy jednym skrzydle. W przypadku bram dwuskrzydłowych siłowniki, które są kluczowym elementem całego systemu muszą pracować synchronicznie czyli otwierać i zamykać skrzydło w tym samym czasie. Jedyną wadą rozwiązań dwuskrzydłowych jest to, że jeśli awarii ulegnie jeden z siłowników to brama nie zostanie w pełni otwarta. 

Ogólnie rzecz biorąc napędy do bram możemy zakupić w wielu różnych miejscach. Funkcjonują nawet specjalne sklepy oraz firmy zajmujące się sprzedażą oraz montażem napędów do bram. Niemniej jednak bardzo często zdarza się, że ludzie kupują napędy przeznaczone do samodzielnego montażu. Dzięki temu mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy.