Polecana blokada motocyklowa

Polecana blokada motocyklowa

  • Post author:
  • Post category:Motoryzacja

Motocykl musimy chronić dużo bardziej niż samochód. Samochód wystarczy zamknąć i mamy pewność, że nikt nam go nie ukradnie, ponieważ włamanie się do auta i odpalenie go bez kluczyka jest bardzo trudne. Z motocyklami jest dużo łatwiej, więc jeśli jesteśmy posiadaczami motocykla i nie chcemy, aby ktoś go ukradł, to powinniśmy kupić blokadę.

Blokada do motocykla

polecane blokady motocykloweNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów blokad do motocykli. Polecane blokady motocyklowe to te, które zakładamy na tarcze hamulcowe, ponieważ są najskuteczniejsze. Po założeniu takich blokad na oba koła skutecznie uniemożliwia przeprowadzenie motocykla nawet o metr. W ten sposób uniemożliwiamy złodziejom wejście w posiadanie naszego motocykla. Każda próba kradzieży jest udaremniona. Blokada tego typu wykonana jest z bardzo wytrzymałego stopu metalu, jest on odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Przepiłowanie takiej blokady trwałoby bardzo długo i wymaga odpowiedniego sprzętu. Jeśli ktoś próbowałby coś takiego zrobić, to napewno nie uszłoby to uwadze przechodniów, którzy mogliby wezwać policję. Blokadę otwieramy i zamykamy prze pomocy specjalnego klucza, który porusza mechanizmem wielozapadkowym. Zamek jest na tyle skomplikowany, że bez odpowiedniego klucza nie jesteśmy wstanie go otworzyć. To wszystko sprawia, że możemy być spokojni o swój motocykl. Nie ruszy się on z miejsca bez naszej wiedzy. Założenie takiej blokady nie jest skomplikowane, bez problemu sobie z tym poradzimy.

Blokady tego typu nie są drogie, ale warte swojej ceny. Za jedną blokadę zapłacimy od sześćdziesięciu do stu złotych. Za kwotę w tym przedziale cenowym możemy skutecznie zabezpieczyć swój motocykl. Blokadę możemy kupić w stacjonarnych sklepach motocyklowych lub zamówić przez internet.