Podnośniki samochodów używane również w ciężarówkach

Podnośniki samochodów używane również w ciężarówkach

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Wymiana opon w felgach ciężarówek jest procesem podobnym, a właściwie identycznym jak tym w przypadku samochodów osobowych. Co prawda używane są trochę większe maszyny niż w przypadku osobówek, ale wciąż działają na tej samej zasadzie i poza wyglądem zewnętrznym i dopiskiem ciężarowe niczym nie odbiegają od swoich mniejszych „kuzynów”.

Ciężarówki i podnośniki samochodów

podnośniki samochodow dla fachowcae

Właściwie jedynym takim przypadkiem kiedy dopisuje się ciężarowe są montażownice. Montażownice ciężarowe z wyglądu przypominają trochę gruszkę do betonu, a zwłaszcza wtedy kiedy jest założona na nie opona. Sam proces przebiega identycznie jak w przypadku zwykłych montażownic. Trzeba również użyć podnośniki samochodów dla fachowców. Specjalną łyżką , podważa się oponę tak, aby wyciągnąć ją z felgi, następnie operator maszyny zamienia opony i druga stroną łyżki opona jest wciskana w felgę.  Po wszystkim opony są pompowane i trafiają na wyważarki do opon. Po odpowiednim wyważeniu poprzez dobicie do felg specjalnych metalowych ciężarków, koła są montowane do samochodu, a ten trafia na urządzenie do geometrii kół. Tam koła są ustawiane tak, aby uniknąć zbieżności kół na danej osi. Kiedy koła są już ustawione do siebie w sposób równoległy na wszystkich osiach, zakładane są czujniki TPMS. Są to specjalne czujniki zakładane na wentyle w oponach ciężarówki, które przez cały czas monitorują ciśnienie powietrza w oponach.

Wszystkie zebrane dane są cały czas przesyłane droga radiowa do komputera pokładowego ciężarówki. TPMS są używane w ciężarówkach przez wzgląd na to, że nie mamy tam system,u ABS i ESP, aby na ich podstawie zebrać dane o ciśnieniu powietrza w oponach ciężarówki.