Podnośnik nożycowy – zakup czy wynajęcie?

Podnośnik nożycowy – zakup czy wynajęcie?

Wykonywanie prac w warsztacie samochodowym czy wulkanizacyjnym związane jest z koniecznością podniesienia ważącej wiele ton maszyny na określoną wysokość i utrzymywania jej tam przez czas potrzebny do dokonania naprawy. Z tego tez względu, każdy warsztat samochodowy musi być wyposażony w profesjonalny stół nożycowy, który można również wynająć.

Czy wynajmowanie podnośników nożycowych jest opłacalne?

podnośniki nożycowe wynajemJak wspomniałem wcześniej, żaden warsztat samochodowy, wulkanizacyjny, czy tez lakierniczy nie mógłby się obejść bez profesjonalnego stołu nożycowego. Szczególnie jest to ważne podczas napraw podwozia samochodu czy wymiany opon. Podnośniki nożycowe mogą się jednak również okazać przydatne podczas załadunku towaru. Nie zawsze jednak trzeba kupować podnośniki nożycowe wynajem tych maszyn czasem może się okazać bardziej opłacalny. Jest to szczególnie korzystna opcja dla mniejszych warsztatów samochodowych, które chcą korzystać z nowoczesnego sprzętu, ale nie stać ich na zakup nowoczesnych podnośników. Również magazyny, które nie muszą zbyt często korzystać z podnośników, a czasem są jednak one im potrzebne do załadunku dużej partii towaru, mogą skorzystać z oferty wynajmu stołów nożycowych. Firmy, u których można wynająć tego typu maszyny, maja w swojej ofercie różne ich rodzaje, dzięki czemu każda firma znajdzie urządzenia odpowiadające jej potrzebom. Można więc wynająć podnośniki jedno lub dwu nożycowe, ale także na przykład nisko-profilowe, montowane w specjalnej wnęce w podłodze warsztatu.

Posiadanie specjalistycznego sprzętu jest konieczne, aby nasz warsztat samochodowy czy wulkanizacyjny mógł działać prawidłowo. Jeżeli jednak nie posiadasz środków na wynajęcie wysokiej jakości sprzętu, może pomyśleć nad jego wynajęciem, które często jest bardziej opłacalne, niż zakupienie danej maszyny.