Pianka alternatywą dla standardowych metod ocieplania

Pianka alternatywą dla standardowych metod ocieplania

Zbliża się jesień, a synoptycy zapowiadają, że nadchodząca po niej zima ma być wyjątkowo mroźna. Teraz jest ostatni dzwonek na to, aby pomyśleć o odpowiednim ociepleniu domu. Nie tylko od środka. Odpowiednia izolacja pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu. 

Docieplamy dom za pomocą pianki 

natrysk pianką poliuretanową ŚląskZima w tym roku ma być wyjątkowo dokuczliwa pod względem temperatur. Jeżeli nie mamy odpowiedniego ocieplenia domu z zewnątrz, wydamy niemałe pieniądze na zapewnienie ciepła od środka. Dopóki aura sprzyja można jeszcze zlecić ocieplenie murów. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu na dobre zagościło szybkie, proste i niezwykle skuteczne rozwiązanie termoizolacyjne. Mowa tu o piance poliuretanowej, której już nieduża warstwa zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem. Pianka świetnie spisuje się w przypadku poddaszych, których docieplanie jest zazwyczaj dość sporym wyzwaniem. Jak chodzi o natrysk pianką poliuretanową Śląsk jako pierwsze województwo wprowadziło ten sposób ocieplania do budynków urzędów. Duże przestrzenie można bowiem tą metodą pokryć skutecznie w ciągu tygodnia, gdzie nałożenie tradycyjnego styropianu przeciągało się czasami miesiącami, pochłaniając więcej kosztów. Mimo, iż pianka jest czasami nawet dwukrotnie droższym rozwiązaniem, to inwestycja zwróci nam się dość szybko w postaci szybkiego docieplenia oraz niższych rachunków za ogrzewanie domu.

Docieplanie domów staje się coraz prostsza i krótsze. A wszystko to dzięki rozwojowi technologii i wejściu na rynek nowoczesnej metody natryskowego pokrywania ścian pianką poliuretanową. Inwestycja w tę metodę ocieplenia budynków, zwraca się szybko i pozwala otrzymywać niższe rachunki. W perspektywie nadchodzącej surowej zimy, warto przemyśleć to rozwiązanie w aspekcie naszych domów.