Ozdobne łańcuszki ze srebra

Ozdobne łańcuszki ze srebra

 

Łańcuszki stanowią bardzo popularną ozdobę, szczególnie wśród kobiet. Pięknie podkreślają szyję, ożywiają cała stylizację i dodają właścicielce klasy i elegancji. Znalezienie pasujące nam łańcuszka – albo łańcuszków – nie jest wcale trudne. Współcześnie wybór na rynku biżuterii jest ogromny, a ceny wcale nie są wygórowane.

Różne typy srebrnych łańcuszków

łańcuszki srebrneNajpopularniejszą próbą srebra, z jakiej robi się obecnie biżuterie, jest 925. Inne próby są bardzo rzadko spotykane, najczęściej można na nie natrafić, jeśli wpadnie nam w ręce jakiś okaz starej biżuterii. Z reguły więc materiał na biżuterię jest dokładnie taki sam, jednak różnice pojawią się w długości, grubości i przy innych cechach łańcuszków. W sprzedaży dostępne są bardzo krótkie łańcuszki, pasujące osobom, które nie lubią długich „wisiadeł” na szyi. Są doskonałe do płytkich dekoltów, bo nie dotykają nawet krawędzi ubrania. Jeśli chcemy nosić długie łańcuszki srebrne, to należy je dobierać do ubrań z głębokim dekoltem albo łączyć je z wisiorkami. W zależności od konkretnej stylizacji może nam bardziej pasować bardzo delikatny, subtelny łańcuszek, albo przeciwnie, grubszy, z bardzo ozdobnym splotem. Łańcuszek na całej długości nie musi być jednorodny, choć takie są najczęściej spotykane. Dostępne jednak są także i takie, gdzie symetrycznie na całej długości rozmieszczone są np. niewielkie srebrne kuleczki albo walce, dzięki którym taki łańcuszek prezentuje się o wiele bardziej elegancko i mocniej zwraca na siebie uwagę, nawet mimo braku wisiorka.

Ceny srebrnych łańcuszków są bardzo zróżnicowane. Zależą od długości, jakości i stylu wykonania.  Średniej długości, cieniutki łańcuszek, może kosztować zaledwie trzydzieści-czterdzieści złotych. Jeśli zależy nam na biżuterii sygnowanej logo znanego producenta, to za podobny produkt możemy zapłacić więcej.