Okulista i optyk – pomoc przy wadach wzroku

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

Jeżeli chce się pomóc sobie przy wadzie wzroku, to warto udać się od razu do specjalisty. Kiedy zależy nam na oszczędności czasu, a być może również pieniędzy, najlepiej jest iść do salonu okulistycznego i optycznego połączonego w jedno. Znajdzie się tam lekarz, który sprawdzi, jaką mamy wadę wzroku, a następnie optyk dobierze odpowiednie okulary.

Gabinet okulistyczny powinien być zadbany

Koczorowski KrakówWarto przy tym zwrócić uwagę na wygląd miejsca, w którym chcemy zaopatrzyć się w okulary czy soczewki. Jeśli wygląda on niechlujnie albo co gorsza ma się wrażenie, że nie są przestrzegane tam zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, to lepiej, czym prędzej udać się gdzie indziej. Na szczęście takie widoki należą raczej do rzadkości. Profesjonalny gabinet okulistyczny to sterylne pomieszczenie, w którym doświadczony lekarz dokładnie przebada nasze oczy. Kiedy już będzie się wiedziało, jaką dokładnie ma się wadę wzroku, można przystąpić do wyboru szkieł. Oczywiście, soczewki kontaktowe mogą mieć nieco inną moc niż soczewki okularowe. Wiąże się to z tym, że soczewki zakładamy bezpośrednio na oczy, a okulary jednak w pewnym od nich oddaleniu. Należy więc od razu powiedzieć okuliście, jaki typ szkieł nas interesuje. Na początku jednak na pewno dobrze jest wybrać okulary, żeby przyzwyczaić się do innego widzenia. Soczewki można sobie kupić dodatkowo. Optyk z pewnością pomoże dobrać odpowiednie oprawki, w których będzie się wyglądało naprawdę elegancko i stylowo.

Powinny one pasować do kształtu twarzy, co też na pewno będzie osiągnięte. Warto posłuchać dobrych rad. Z kolei przy zakupie pierwszych soczewek klient nauczy się je zakładać samodzielnie, a także odpowiednio pielęgnować. Więcej na temat okulistyki i optyki można przeczytać na stronie: Koczorowski Kraków.