Odpowiednie zabawki dla Twojego dziecka

Odpowiednie zabawki dla Twojego dziecka

  • Post author:
  • Post category:Handel

Jakiś czas temu odkryłam markę zabawek Montessori i postanowiłam podzielić się z Wami refleksją na ten temat. Osobą, dla której zdarza mi się kupować zabawki jest mój siostrzeniec. Nie lubię jednak kupować mu byle czego, bo pobawi się chwilę, a potem zabawka stanie się niepotrzebnie zabierającym miejsce gratem. Właśnie dlatego bardzo starannie wybieram to, co mu kupuję.

Zabawki, które bawią ucząc i uczą bawiąc

koń na biegunachMój siostrzeniec ma obecnie pięć lat, więc wkroczył już w całkiem poważny wiek i dlatego z perspektywy czasu wiem co nieco o rynku zabawek w Polsce. To co w ostatnim czasie najczęściej przyciągało mój wzrok były zabawki sensoryczne, czyli takie, które intensywnie wpływają na równomierny rozwój wszystkich zmysłów małego człowieka. Wiemy bowiem, że rozwój ten jest niezwykle istotny, więc dlaczego by nie pomóc sobie takimi zabawkami? Moją ulubioną firmą stała się ostatnio ta, produkująca zabawki Montessori. Najbardziej podoba mi się tam jakość wykonania i solidny charakter zabawek. Po raz pierwszy trafiłam na nią, kiedy moja koleżanka kupowała prezent dla swoich córek. Okazało się, ze kuchnia drewniana dla dzieci zrobiła absolutną furorę. Ostatnio widziałam również pięknego konia na biegunach tej marki. Albo chociażby zwykłe klocki drewniane – proste, łatwe w użyciu, a ile przy tym pomysłów na ich wykorzystanie. Sprawdzają się nawet przy dzieciach, które wymagają szczególnej uwagi, jak na przykład dzieci z autyzmem. Tego typu zabawki z pewnością będą miały bardzo pozytywny wpływ na ich rozwój.

Chciałabym zatem zachęcić wszystkich rodziców, babcie, dziadków, ciocie i wujków, by dobrze przemyśleli kwestię zakupu zabawki dla dziecka. Warto wybierać takie produkty, które będą rozwijać w naszych dzieciach różne zmysły, kreatywność, chęć poznawania świata.

Więcej na stronie https://www.ekomammi.pl