Odkurzanie po remoncie

Odkurzanie po remoncie

Odkurzanie to codzienna czynność wykonywana w każdym domu. Jednak nie tylko sprzątanie mieszkania wymaga użycia odkurzacza. Urządzenie to równie dobrze znajdzie swoje miejsce w warsztacie, podczas prac remontowych, oraz w przemyśle. Do tak ciężkich prac nie wystarczy jednak zwykły odkurzacz domowego użytku.

Odkurzacze do ciężkich zabrudzeń

odkurzacz przemysłowyOdkurzanie po remoncie, szczególnie gdy mamy do czynienia z ogromną ilością pyłu po szlifowaniu gładzi szpachlowej, nie jest prostą sprawą. Zwykły domowy odkurzacz niestety nie podoła takiemu zadaniu i w szybkim czasie ulegnie awarii. Pył zapycha filtry, co powoduje uszkodzenie sprzętu i uniemożliwia dalszą jego pracę. Do tak szczególnych prac potrzebny będzie odkurzacz przemysłowy. Te urządzenia wykorzystywane są najchętniej podczas prac remontowych, w warsztatach oraz w przemyśle. Na rynku dostępnych mamy wiele modeli, więc to, jaki odkurzacz przemysłowy wybierzemy, powinno zależeć od rodzaju pracy, jaką sprzęt będzie wykonywał na co dzień. Na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim moc urządzenia, która nie powinna być niższa niż 1200 W. Im większa moc, tym większa siła ssania, czyli sprawniejsza praca odkurzacza. Znaczenie ma także wielkość zbiornika na nieczystości. Aby uniknąć zbyt częstego opróżniania, warto zainwestować w pojemny model, minimum 40 litrów. Istotna jest także długość kabla i węża, co będzie miało bezpośredni wpływ na komfort pracy. Warto także zastanowić się nad możliwością dokupowania akcesorów, które w zależności od wykonywanej pracy, mogą okazać się bardzo pomocne.

Tego typu urządzenia przeznaczone są do ciężkich zabrudzeń, takich jak pył, żwir, gruz, ziemia itp. Mogą pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Warto zatem zwrócić uwagę na jakość wykonania, ponieważ pracując w tak niesprzyjających warunkach, urządzenie powinno wykazywać się odpornością na uszkodzenia mechaniczne.