Obdarowujemy dziecko

Obdarowujemy dziecko

W naszej polskiej tradycji istnieje bardzo wiele świąt oraz uroczystości, z okazji których obdarowujemy się prezentami. Bardzo często mimo naszych najszczerszych chęci, by wywołać uśmiech na twarzy wszystkich członków naszej rodziny i wręczyć każdemu z nich odpowiedni prezent, najzwyczajniej na świecie nie stać nas na takie szaleństwo – szczególnie jeżeli nasza rodzina jest bardzo liczna.

Daj dziecku to co najlepsze

jeździkDlatego w wielu rodzinach utarł się zwyczaj, że z okazji uroczystości takich jak na przykład Mikołajki czy też Boże Narodzenie większe prezenty ofiarowuje się tylko i wyłącznie dzieciom, natomiast dorośli wręczają sobie podarunki w postaci drobiazgów, takich jak czekoladki czy inne słodkości. Jest to świetny sposób po pierwsze na zaoszczędzenie dużej ilości czasu – bo kto może sobie pozwolić na to, by spędzić wiele wieczorów w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny – a po drugie na sprawienie dużych, ładnych prezentów, na przykład akcesoriów marki skip hop, naszym pociechom, bez lęku, że wydamy wszystkie nasze oszczędności. Co kupić dzieciom? Przede wszystkim przed zakupem jakichkolwiek prezentów należy skonsultować się z rodzicami maluchów. Co jeżeli kupimy rowerki dla dzieci brata lub siostry, a później okaże się, że dzieci dawno już je posiadają? Albo kiedy przepiękny jeździk, który sprawimy wnukowi, okaże się być drugim w kolejności posiadania?

Pamiętajmy więc, aby postarać się uniknąć prezentowej wpadki. Wystarczy zapytać rodziców, czy dany produkt można kupić dziecku i unikniemy w ten sposób nieporozumień.