Niezbędna ochrona dla noworodków

Niezbędna ochrona dla noworodków

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Każda wyprawka dla niemowlaka powinna koniecznie zawierać w sobie różek dla noworodka. Jest to przedmiot niezastąpiony i niezbędny szczególnie w pierwszym miesiącach życia malucha. Takie rożki pełnią funkcję dosyć uniwersalną i przydadzą się w każdej okazji.

Zalety rożków dla noworodków

rożek dla noworodkaUniwersalność, jaką niesie ze sobą rożek dla noworodka jest bardzo pomocną kwestią, która sprawia, że przedmiot ten staje się w zasadzie niezbędny w życiu codziennym malucha. Stanowi on zarówno świetny podkład podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych, cieplutki kokon służący do usypiania niemowlaka, jak i również staje się bardzo przydatny w przypadku usypiania niemowlęcia. Maluch, tuż po swoich narodzinach potrzebuje poczucia ciepła i bliskości wobec czego takie akcesoria, jak otulacze dla dzieci, kocyki, czy właśnie rożki dla niemowląt cieszą się tak wielkim uznaniem wśród młodych mam. Istnieje wiele rodzajów rożków dla niemowląt. Najpopularniejszym są rożki usztywniane, które posiadają specjalną kieszonkę na wkładkę kokosową bądź z pianki. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku młodych mam, które jeszcze nie do końca czują się pewnie i boją się nosić pociechę na rękach bez asekuracji, a wkłady zdecydowanie ułatwiają prawidłowe trzymanie noworodka. Rożek dla noworodka występuje również w wariancie bez wkładu i jest on oczywiście tańszy. Rożki dla noworodków dzielą się również na zapinane na rzepy i wiązane. Te pierwsze są szczególnie polecane w przypadku niedoświadczonych rodziców. Dzięki rzepom możemy w szybki sposób zawinąć bądź odwinąć niemowlaka, zaś ich dodatkowym atutem jest możliwość regulacji. Rożki wiązane natomiast choć również posiadają regulacje, są o wiele mniej praktyczne, gdyż wymagają dłuższego czasu, jaki musimy poświęcić na obwiązanie rożka.

Decyzję nad wyborem oczywiście należy pozostawić rodzicom. Rodzaj rożków pozostaje już kwestią stricte indywidualną dla wygody rodzica. Warto jednak pamiętać, aby rożek był wykonany z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, która jest idealna dla skóry niemowlaka przez wzgląd na swoje właściwości niealergizujące, oraz fakt, iż jest ona delikatna i przewiewna.