Nie zadzieraj z Urzędem Skarbowym

Nie zadzieraj z Urzędem Skarbowym

  • Post author:
  • Post category:Finanse

Każdy z nas zna wiele dowcipów i historii na temat przeżyć związanych z wizytą w urzędach państwowych. Przede wszystkim dotyczą one zazwyczaj Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zwanego potocznie ZUS-em. Dlaczego urzędy te cieszą się, aż tak złą popularnością?

Firma rachunkowa a ZUS

firma rachunkowaJak uchronić się przed nieprzyjemnymi wizytami w tych miejscach i nie dostawać na samą myśl o nich gęsiej skórki oraz przerażających dreszczy? Jak sprawić, by ironiczne i stosunkowo śmieszne historie nie okazały się prawdziwe i nie stały się mało śmieszną rzeczywistością w naszym życiu? Warto spojrzeć i zastanowić się jak prowadzona jest księgowość w naszej firmie. Brak rzetelności, systematyczności czy błędy w raportach, które skutkują nieprawidłowymi raportami i sprawozdaniami to główny powód przez który musimy tłumaczyć się w urzędach. Warto więc sprawdzić i kontrolować czy biuro rachunkowe zachowuje się względem nas profesjonalnie i prawidłowo wykonuje powierzone mu obowiązki. Należy pamiętać, że żadna firma rachunkowa ze stolicy i nawiązana z nią współpraca nie zwalnia nas z obowiązku okresowego nadzorowania jej pracy oraz jej efektów. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z usług świadczonych przez firmę, nie zawahajmy się interweniować! Bez względu na miasto (czy to Warszawa czy mniejsza miejscowość) na pewno znajdziemy alternatywę dla usługi z której do tej pory korzystaliśmy.

Pamiętajmy również, że cena nie zawsze odzwierciedla jakoś usług – czasami tania księgowość jest jakościowo lepsza od firmy, która współpracuje z wieloma kontrahentami i nie jest w stanie poświecić nam tyle czasu, ile tego potrzebujemy.